دولت ترامپ مجوز تحویل هواپیماهای ATR به ایران را صادر نمی‌کند

دولت ترامپ مجوز تحویل هواپیماهای ATR به ایران را صادر نمی‌کند

یک مقام ارشد آمریکایی تصریح کرد، بعید است واشنگتن مجوزی صادر کند که بر اساس آن شرکت‌هایی نظیر ایرباس و ای‌تی‌آر بتوانند ارائه خدمات هوانوردی به ایرلاین‌های ایرانی را ادامه دهند.

یک مقام ارشد آمریکایی تصریح کرد، بعید است واشنگتن مجوزی صادر کند که بر اساس آن شرکت‌هایی نظیر ایرباس و ای تی آر بتوانند ارائه خدمات هوانوردی به ایرلاین‌های ایرانی را ادامه دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این مقام آمریکایی همچنین گفت، بعید است دولت آمریکا با درخواست جدید شرکت ای تی آر جهت فروش هواپیماهای بیشتر به ایران موافقت نماید.

مارشال بیلینگسلی دستیار وزیر خزانه داری آمریکا در امور تامین مالی تروریزم گفت: تولید کنندگان هواپیما برای پشتیبانی کامل از هواپیماهای تحویل داده شده به ایرلاین‌های ایرانی «از ما مجوز گرفته‌اند… در این مقطع، من فکر می‌کنم ما در موقعیتی نیستیم که اعلام کنیم، چنین مجوزهایی را صادر خواهیم کرد.»

بیلینگسلی همچنین گفت، بعید است دولت آمریکا با درخواست اخیر شرکت ای تی آر برای صدور مجوز تحویل تعداد بیشتری هواپیمای توربوپراپ به ایرلاین‌های ایرانی موافقت کند. «ما در موقعیتی نیستیم که در این مقطع زمانی نسبت به معاملات با ایران انعطاف نشان دهیم.»

به گفته این مقام آمریکایی، از زمان لغو مجوزهای فروش هواپیما به ایران، آمریکا شاهد «افزایش خریدهای پنهانی قطعات یدکی از سوی ایرانی‌ها بوده است.»

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند