کد خبر: 157118

راه‌اندازی قطار باری چین به ایران

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن از راه‌اندازی قطار باری چین به ایران خبر داد.

قطار باری چین به ایران
سرویس کسب‌وکار -

ابراهیم محمدی گفت: ظهر روز گذشته قطار باری چین به ایران از منطقه اینچه‌ئون چین با ۴۱ کانتینر ۴۰ فوتی به سمت تهران حرکت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: پس از ماه‌ها گفت‌وگو و تلاش با طرف‌های ترکمنستان، قزاقستان و چین برای اولین بار نرخ حمل واحد کانتینر در کریدور چین به ایران توافق و پس از آن بر اساس مذاکره با ۳ منطقه آزاد چین مقرر شد قطار چین به ایران راه‌اندازی شود.

محمدی با اشاره به اینکه این قطار در سال ۲۰۱۰ به شکل آزمایشی برای تعیین مدت زمان سیر راه‌اندازی شده بود، تصریح کرد: این قطار حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز به مرز اینچه‌برون رسیده و از این مرز وارد خاک ایران خواهد شد.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن خاطرنشان کرد: بر اساس توافق ۴ جانبه انجام شده بین چین، قزاقستان، ترکمنستان و ایران این قطار هزار کیلومتر در روز در خاک چین، هزار کیلومتر در خاک قزاقستان و ۷۰۰ کیلومتر در خاک ترکمنستان و ۷۰۰ کیلومتر در روز در خاک ایران سیر خواهد کرد.

محمدی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا این قطار بتواند به طور منظم در کریدور چین به ایران از مسیر ترانزیتی چین-قزاقستان-ترکمنستان-ایران (بندر شهید رجایی) سیر داشته باشد.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.