اکسکوینو
رئیس اتحادیه املاک بابل در گفتگو با تجارت‌نیوز:

عراقی‌ها، مهم‌ترین مشتری ویلا در شمال کشورند

تجارت نیوز

رئیس اتحادیه املاک بابل می‌گوید: عراقی‌ها، مشهدی‌ها و اصفهانی‌ها افرادی هستند که بالاترین متقاضی خرید ویلا در شمال هستند. کف قیمت یک ویلای 150 متری با 100 متر بنا نیز حدود یک میلیارد تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، کاهش ارزش پول ملی ایران، تقاضای عراقی‌ها برای خرید ملک در ایران را افزایش داده است. رئیس اتحادیه املاک بابل در حالی افزایش معاملات ویلا توسط عراقی‌ها در شهرهای شمالی ایران را تائید می‌کند که چندی پیش دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران از سرمایه‌گذاری عراقی‌ها در بازار مسکن ایران سخن گفت.

در همین حال رئیس اتحادیه املاک بابل با اشاره به ردپای ورود عراقی‌ها در بازار ویلای شمال به تجارت‌نیوز گفت: عراقی‌ها، مشهدی‌ها و اصفهانی‌ها بیشترین متقاضی خرید ویلا در شمال هستند اما با افزایش قیمت ویلا در شهرهای شمالی ورود عراقی‌ها در بازار مسکن شمال بیشتر شده است.

رضا صادقی افزود: با افزایش قیمت مسکن خریداران و فروشندگان ویلا ترسو شده‌اند؛ به طوری‌که در یک ماه گذشته فسخ قرارداد خرید و فروش ویلا افزایش یافته بود اما فعلا بازار معاملات خرید و فروش خانه در شمال کشور راکد است.

او با اشاره به سقف و کف قیمت ویلا در شمال ایران اشاره و اظهار کرد: قیمت آپارتمان 100 متری در شمال ایران از متری هشت میلیون تومان آغاز می‌شود. کمترین قیمت یک ویلای 150 متری با 100 متر بنا حدود یک میلیارد تومان است.

صادقی در توصیه‌ای به دولتمردان گفت: دولتمردان باید تدابیری برای افزایش تغییر کاربری اراضی حاشیه شهر داشته باشند و گرنه چنانچه قرار باشد این رویه به همین منوال پیش رود دیگر دهک‌های ضعیف جامعه تا 30 سال آینده توان خرید یک آپارتمان را نخواهند داشت.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند