کارنامه بازار سرمایه در روز 22 اسفند ماه سال 1397

رشد شاخص در آخرین چهارشنبه سال / به هر کد چه تعداد سهم «تنوین» رسید؟

رشد شاخص در آخرین چهارشنبه سال / به هر کد چه تعداد سهم «تنوین» رسید؟

شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته جاری نیز با رشد همراه شد. بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای فولاد، وبملت و تاپیکو بر شاخص کل و ارزش بازار سهام امروز داشتند. همچنین در عرضه اولیه ۷۰۰ میلیون سهم نماد تنوین، ۳۶۲ هزار کد معاملاتی شرکت کردند که به هر کد، تعداد ۱۹۹۹ سهم معادل ۴۳۹ هزار تومان تخصیص یافت.

شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته جاری نیز با رشد همراه شد.

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز، با رشد ۱۲۰۵ واحدی معادل ۰٫۷۲ درصد همراه شد و در سطح ۱۶۹ هزار و ۶۶۳ واحد قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در طول جریان معاملات امروز، ۲۲ اسفند ماه سال ۱۳۹۷، بیش از ۳۸۱ هزار معامله به ارزش ۹۲۶ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار سهام تا سطح ۶۴۶ هزار میلیارد تومان ارتقا یافت.

برترین گروه‌های صنعتی امروز، گروه‌های شیمیایی و بانکی بودند که بیشترین ارزش معاملات امروز را در اختیار داشتند. گروه شیمیایی با سقبت گرفتن از گروه‌های دیگر با معاملاتی به ارزش ۱۳۲ میلیارد تومان در صدر لیست قرار گرفت.

پربازده‌ترین گروه‌های صنعتی در بازار امروز بورس، گروه زغال‌سنگ، سایر معادن و حمل و نقل بودند.

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای فولاد، وبملت و تاپیکو و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای پارس، کچاد و فایرا بر شاخص کل و ارزش بازار سهام امروز داشتند.

همچنین در میان نمادهای بورسی بیشترین تقاضا معادل ۸٫۵ میلیارد تومان متعلق به نماد کطبس و بیشترین عرضه نیز با ۴٫۱ میلیارد تومان مربوط به نماد کسرام بود.

عرضه اولیه تنوین

در بازار سهام امروز عرضه اولیه تعداد ۷۰۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت تامین سرمایه نوین با نماد تنوین انجام شد. سهم تنوین در قیمت ۲۲۰۰ ریال کشف قیمت شد.

در این عرضه اولیه ۳۶۲ هزار کد معاملاتی شرکت کردند که به هر کد، تعداد ۱۹۹۹ سهم معادل ۴۳۹ هزار تومان تخصیص یافت.

کوتاه از فرابورس

شاخص کل بازار فرابورس در پایان معاملات امروز با رشد پنج واحدی مواجه شد و در سطح ۲۰۹۵ واحد قرار گرفت.

در طول جریان معاملات امروز بازار فرابورس، بیش از ۱۲۸ هزار معامله به ارزش ۷۴۴ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار اول و دوم فرابورس در سطح ۱۲۱ هزار میلیارد تومان باقی ماند.

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای میدکو و شرانل و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای ارفع و سرچشمه بر شاخص کل و ارزش بازار فرابورس امروز داشتند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند