رشد نیم درصدی تولید خودرو

رشد نیم درصدی تولید خودرو
تجارت نیوز: آمار تولید خودرو پس از ماه‌ها کاهش، بالاخره افزایشی شد به طوری که طی ۳ ماهه اول امسال تولید خودرو در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیم درصد افزایش یافت.طی ۳ ماهه اول امسال ۲۶۵ هزار و ۱۰۵ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل

1bb03323f4b4c3b267b779904b2276a2_XL.jpgتجارت نیوز: آمار تولید خودرو پس از ماه‌ها کاهش، بالاخره افزایشی شد به طوری که طی ۳ ماهه اول امسال تولید خودرو در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیم درصد افزایش یافت.
طی ۳ ماهه اول امسال ۲۶۵ هزار و ۱۰۵ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل نیم درصد رشد داشته است.

در این مدت تولید انواع سواری به ۲۴۴ هزار و ۴۷۸ دستگاه رسید که تقریباً برابر با میزان تولید در ۳ ماهه اول سال گذشته است.

طی ۳ ماهه ابتدایی امسال تولید وانت با رشد ۱۷٫۶ درصدی روبرو بود و در مقابل، تولید مینی‌بوس و میدل‌باس ۵۶٫۳ درصد کاهش داشته است.

همچنین در این مدت تولید اتوبوس کاهش ۵۴٫۸ درصدی را تجربه کرده و در مورد تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز باید به افت ۴۱٫۷ درصدی تولید اشاره کنیم. تولید انواع خودرو در خرداد امسال نیز برابر با ۱۰۶ هزار و ۵۵۴ دستگاه بود که رشد ۵٫۹ درصدی را نشان می‌دهد. در این مدت تولید انواع سواری ۶٫۵ درصد رشد داشته است.

* افت تولید ایران خودرو

در خصوص تولید خودرو توسط گروه ایران خودرو طی ۳ ماهه اول امسال باید به افت ۴٫۶ درصدی اشاره کنیم. در این مدت ۱۳۴ هزار و ۷۰۴ دستگاه انواع خودرو توسط ایران خودرو به تولید رسید. همچنین تولید سواری توسط ایران خودرو با افت ۵٫۸ درصدی نسبت ۳ ماهه اول سال گذشته به ۱۲۸ هزار و ۳۱۶ دستگاه رسید.

به گزارش فارس، تولید انواع خودرو توسط ایران خودرو در خرداد ماه نیز با کاهش ۳٫۳ درصدی به ۵۳ هزار و ۷۷۳ دستگاه رسید.

تولید سواری در خرداد ماه توسط ایران خودرو معادل ۵۱ هزار و ۲۹۳ دستگاه بود که کاهش ۴ درصدی را نسبت به خرداد ۹۴ نشان می‌دهد.

* رشد تولید سایپا

در مورد تولید گروه سایپا نیز باید به رشد ۱۴٫۱ درصدی تولید انواع خودرو در ۳ ماهه اول امسال اشاره کنیم. در این مدت تولید انواع خودرو توسط گروه سایپا به ۱۰۶ هزار و ۸۹۱ دستگاه رسید.

تولید سواری توسط سایپا نیز در ۳ ماهه اول امسال با رشد ۱۵ درصدی به ۹۶ هزار و ۸۲۱ دستگاه رسید.

تولید انواع خودرو توسط گروه سایپا در خرداد ماه با رشد ۳۰٫۷ درصدی به ۴۳ هزار و ۹۶۷ دستگاه رسید.

در سومین ماه امسال تولید سواری توسط گروه سایپا نیز معادل ۳۹ هزار و ۹۸۱ دستگاه بود که رشد ۳۵٫۴ درصدی را نشان می‌دهد.

رشد نیم‌درصدی تولید خودرو در ۳ ماهه اول امسال در حالی اتفاق افتاده که در آستانه فصل تابستان و پر رونق‌ترین ماه‌های بازار خودرو قرار داریم و در چنین شرایطی بازار خودرو همچنان با رکود همراه است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند