رفتار عجیب بازار مسکن در دی ماه / افزایش قیمت و معاملات مسکن در تهران

رفتار عجیب بازار مسکن در دی ماه / افزایش قیمت و معاملات مسکن در تهران

در این ماه هرچند بورس ۲۰ درصد و دلار و طلا ۱۵ درصد ریزش قیمت داشتند و بازار خودرو نیز به جز ارزانی، درگیر رکود شدید بوده، میزان معاملات مسکن یک ماهه ۳۷ درصد و قیمت حدود ۲ درصد افزایش داشته است. قیمت یک متر مسکن در تهران از ۲۷٫۳ میلیون تومان عبور کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در دی ماه ۱۳۹۹ تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۳٫۵ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۳۷٫۶ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۷٫۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

در ماه مورد گزارش متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران، ۲۷۳٫۹ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۱٫۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است بررسی تحولات متوسط قیمت مسکن به تفکیک مناطق شهر تهران موید آن است که در دی ماه سال جاری تعداد ۸ منطقه از مجموع ۲۲ منطقه، کاهش قیمت مسکن نسبت به ماه قبل از آن را ثبت کرده اند.

گفتنی است، «گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در دی ماه سال ۱۳۹۹» برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران (۵)

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند