زمان تعیین تکلیف رتبه‌بندی معلمان مشخص شد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با قانونی که تصویب شد به همه معلمان مهرآفرینی که کد نداشتند مبالغ مورد نظر پرداخت می‌شود و در دو ماه آتی تمامی رتبه‌های فرهنگیان تعیین خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با استفاده از قانونی که اخیرا تصویب شد، مبالغ مربوط به معلمان مهرآفرین پرداخت و در دو ماه آینده رتبه‌های همه فرهنگیان تعیین خواهد شد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، منادی گفت: سال‌ها بود که رتبه‌بندی معلمان محقق نمی‌شد؛ ما از دولت قبل لایحه‌ ۵۰۰هزار نفر را گرفتیم و به یک میلیون نفر رساندیم.

او افزود: ۸۰هزار معلم مهرآفرین داشتیم که در دولت نهم و دهم استخدام شدند؛ اما کد نداشتند که با قانونی که در هفته‌ گذشته تصویب شد مبالغ مربوط به این معلمان نیز پرداخت و در دو ماه آتی تمامی رتبه‌های فرهنگیان تعیین خواهد شد.

منادی گفت: رتبه‌بندی عنصر مهم رقابت را وارد جامعه معلمان کرد و باعث افزایش کیفیت آموزشی شد؛ معلمی که در ۳ سال نتواند رتبه‌بندی بگیرد تنزل خواهد داشت.

او گفت: ارزیابی یک معلم کار آسانی نیست؛ چرا که نباید در حق این افراد کوتاهی شود.

منادی گفت: تنها کشور اسلامی که ۲درصد تولید علم دارد، ایران است. دانشمندان کشور در حوزه‌ پهپادی رشد چشمگیری داشتند و بیش از ۶۰درصد دانش‌بنیان‌ها را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. گردش شرکت‌های دانش‌بنیان حدود یک سوم گردش مالی دولت است.

منادی گفت: در ایران ۶ نوع واکسن را هم‌زمان تولید کردیم که این حاصل تلاش فرزندان میهن است. در دو سالی که مدارس به‌صورت غیرحضوری بودند، بسیار صدمه دیدیم که باید به‌طور حضوری جبران شود.

منادی گفت: تدوین قانون تاسیس سازمان فنی حرفه‌ای را در دستور کار داریم تا تمامی جوانان، حرفه‌ای را فرا بگیرند.

او افزود: ۵۰هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی در نظر گرفته شده بود.

۴۰ درصد سوابق تحصیلی را برای کنکور امسال

منادی ادامه داد: به این جمع‌بندی رسیدیم که ۴۰درصد سوابق تحصیلی را برای کنکور امسال در نظر بگیریم؛ اما هنوز اختلافاتی وجود دارد. شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییراتی را خواهد داد که جواب نهایی در هفته‌ آینده تعیین خواهد شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره خوابگاه‌های دانشجویان متاهل تصریح کرد: در بازدیدی که از خوابگاه دانشگاه شیراز داشتیم قرار شد مبلغی که تعیین شده بود، پرداخت شود. تلاش می‌کنیم که حمایت از دانشجویان متاهل از جمله خوابگاه‌های متاهلی را انجام دهیم.

منادی بیان کرد: تعداد قابل توجهی پیشنهاد از سوی نمایندگان برای حمایت از جوانی جمعیت وجود دارد و بودجه صندوق شکوفایی نوآوری را ۳هزار میلیارد افزایش دادیم.

او ادامه داد: باید نیم درصد از درآمدهای تولید ناخالص ملی به پژوهش‌ها اختصاص داده شود که البته انتظار می‌رود با قانون حمایت از دانش‌بنیان‌ها در بودجه‌ امسال اقدامت خوبی انجام شود.

منادی افزود: پژوهشگاه‌های مهم ما در تمام کشور در تلاش هستند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند