تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

شروع مذاکرات وین عصر امروز/ تیم مذاکره کننده ایران چه کسانی هستند؟

شروع مذاکرات وین عصر امروز/ تیم مذاکره کننده ایران چه کسانی هستند؟

تیم مذاکره کننده ایران روز شنبه به اتریش رسیدند و جلساتی را با نمایندگان روسیه و چین در وین برگزار کردند. مذاکرات اصلی عصر امروز آغاز خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مذاکرات هسته‌ای ایران در وین بعد از ظهر امروز دوشنبه ۸ آذر در هتل کوبورگ شهر وین برگزار خواهد شد. پیش از این قرار بود این مذاکرات در گرند هتل وین برگزار شود.

روز شنبه تیم مذاکره کننده ایران به وین رسیدند و جلساتی دوجانبه و سه جانبه را با کشورهای روسیه و چین و هم چنین با هماهنگ کننده اتحادیه اروپا، انریکه مور، برگزار کردند.

این جلسات غیر رسمی روز شنبه آغاز شد و تا روز یکشنبه ادامه داشت که به منظور آمادگی برای ادامه رسمی مذاکرات وین در روز دوشنبه بود.

به گفته میخاییل اولیانوف، نماینده دائمی روسیه در این مذاکرات، تبادل دیدگاه‌ها در این جلسات برای درک بهتر از موضع جدید تهران مفید بوده است.

ترکیب تیم مذاکره‌کننده ایران در وین

تیم مذاکره کننده ایران به سرپرستی وزیر امور خارجه ایران، علی باقری کنی، شامل افراد زیر است:

-مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصاد: سفیر اسبق ایران در اتریش، چین و روسیه و معاون اسبق اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه

-رضا نجفی، معاون امور حقوقی و بین المللی: سفیر اسبق ایران در آژانس انرژی اتمی و مدیر کل سابق صلح و امنیت بین المللی

-ابراهیم شیبانی، رئیس کمیسیون اقتصادی شورای راهبردی روابط خارجی: سفیر اسبق ایران در اتریش و رئیس کل اسبق بانک مرکزی

-علی فکری، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری: رئیس اسبق اداره مقابله با تحریم‌ها در وزارت امور خارجه و رئیس اسبق اداره برنامه‌های اقتصادی وزارت امور خارجه

-احمد اسدزاده، سرپرست معاونت بین الملل و بازرگانی وزارت نفت: دبیر سابق کمیته اترژی دبیرخانه شواری عالی امنیت ملی

-غلامرضا پناهی، عضو هیئت عامل و معاون امور ارزی و بین الملل بانک مرکزی: عضو سابق هیئت مدیره و معاون ارزی و بین المللی بانک مرکزی

به گفته وزیر امور خارجه ایران، این مذاکرات حول محور لغو تحریم‌ها خواهد بود. با توجه به دو ساعت و نیم اختلاف در ساعت وین و تهران به نظر می‌رسد این مذاکرات عصر امروز به وقت تهران آغاز شوند.

مذاکرات در حالی آغاز می‌شود که بازارهای طلا، ارز، سهام، مسکن و خودرو منتظر نتیجه این مذاکرات هستند و هر گونه خبر جدیدی از آن می‌تواند این بازارها را تحت‌تاثیر قرار دهد.

 

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند