ایران بروکر
خبر مهم : بنزین ۸۰۰۰ تومانی واقعیت دارد؟
قاسمی:

زمین برای ساخت ۴ میلیون مسکن تا پایان سال تامین می‌شود

وزیر راه

وزیر راه و شهرسازی گفت: همکاران ما شبانه‌روز در تلاش هستند برای اینکه تا پایان سال زمین لازم برای ساخت ۴ میلیون مسکن را تعیین تکلیف کرده باشیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در مراسم آغاز ساخت ۷۵۰۰ واحد مسکونی در خرم‌آباد و دیگر شهر‌های استان لرستان، گفت: امروز توفیقی شد که خدمت مردم لرستان برسیم و امیدواریم که این سفر دستاورد‌های خوبی برای استان به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه، موضوع مسکن یک مسئله مهم است چراکه با روش‌های عادی نمی‌توان صاحب مسکن شد، گفت: اهتمام دولت سیزدهم مسکن‌دار شدن مردم بخصوص اقشار کم‌درآمد و جوانان است.

قاسمی گفت: قرار است دولت ۴ میلیون مسکن را طی ۴ سال احداث کند و این کار جزو طرح‌های جامع است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در این مسیر نیازمند همکاری تمام دستگاه‌ها هستیم تا ادارات راه و شهرسازی را در استان‌ها کمک کنند.

وی مهم‌ترین مسئله را تامین زمین عنوان کرد و گفت: همکاران ما شبانه‌روز در تلاش هستند برای اینکه تا پایان سال زمین لازم برای ساخت ۴ میلیون مسکن را تعیین تکلیف کرده باشیم.

قاسمی گفت: ایران را باید به یک کارگاه بزرگ ساخت و ساز تبدیل کنیم. ساخت چند میلیون مسکن در شرایط فعلی امید و طراوت خوبی را در کشور جاری می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز در لرستان تامین زمین به خوبی در حال انجام است و سهم این استان حدود ۱۰۰ هزار واحد خواهد بود.

قاسمی قانون جهش مسکن را بازوی خوبی برای این طرح عنوان کرد و گفت: امیدواریم به قولی که به مردم داده شده بتوانیم عمل کنیم و در لرستان آغازی برای طرح‌های دیگر باشیم.

سهم خرم آباد مرکز لرستان از این تعداد، ۲ هزار واحد مسکونی است

همزمان با خرم آباد عملیات ساخت واحد‌های مسکونی طرح جهش تولید مسکن در شهر‌های بروجرد، نورآباد و پلدختر هم آغاز شد.

سهم لرستان از طرح جهش تولید مسکن سالانه ۲۲ هزار واحد مسکونی و در مجموع ۸۸ هزار واحد مسکونی در چهارسال است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه بازار مسکن تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات