مدیر توسعه بازار شهرک‌ صنعتی ایران پاسخ داد:

کدام کشورها در صنایع ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟

کدام کشورها در صنایع ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟

مدیر توسعه بازار و امور بین‌الملل شهرک‌ صنعتی ایران می‌گوید: سرمایه‌گذاران چینی در پنج فقره از صنایع سرمایه‌گذاری کردند و مابقی نیز آلمانی‌ها، پاکستانی‌ها، هندی‌ها، ترک‌ها و افغانستانی‌ها هر کدام در یکی از صنایع ایران سرمایه‌گذاری‌هایی داشته‌اند.

مدیر توسعه بازار و امور بین‌الملل شهرک‌ صنعتی ایران در پاسخ به این پرسش که چه تعداد سرمایه‌گذار خارجی در دو ماهه امسال وارد شهرک‌های صنعتی شده‌اند؟ به تجارت‌نیوز گفت: هنوز گزارش‌ها در دو ماهه امسال ثبت نشده است. در حالی که طی سال ۹۸ در  شهرک‌های صنعتی ایران نزدیک به ۱۰ فقره سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته است. یزد، کرمانشاه، کرمان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، البرز و اصفهان استان‌های پیشتاز جذب سرمایه‌گذارهای خارجی بوده‌اند.

احمد جوانمردی افزود: خارجی‌ها در صنایع مختلفی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. به عنوان مثال صنایعی همچون تجهیزات پزشکی، کانی غیرفلزی، ساختمانی، خرما و بسته‌بندی، غلات، داروسازی، آسانسور و صنایع فلزی هشت صنعت پیشتازی هستند که نظر سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جلب کرده است.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه کدام کشورها در صنایع ایران سرمایه‌گذاری کردند؟ اظهار کرد: سرمایه‌گذاران چینی در پنج فقره از صنایع غیرنفتی سرمایه‌گذاری کردند و مابقی نیز آلمانی‌ها، پاکستانی‌ها، هندی‌ها، ترکیه‌ای‌ها و افغانستانی‌ها هستند که هر کدام در یکی از صنایع ایران سرمایه‌گذاری داشتند.

جوانمردی درباره میزان سرمایه‌گذاری در سال ۹۹ گفت: پیش‌بینی میزان سرمایه‌گذاری خارجی در سال ۹۹ سخت است. به هر حال سرمایه‌گذاری در سال ۹۹ کار راحتی نیست.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند