مصطفی کواکبیان:

سطح بالای تکنولوژی در قطعه‌سازی کروز قابل تقدیر است

سطح بالای تکنولوژی در قطعه‌سازی کروز قابل تقدیر است

مصطفی کواکبیان ضمن ابراز خرسندی در بازدید از شرکت قطعه‌سازی کروز گفت: شرکت کروز از سطح بالای تکنولوژی و دانش فنی برخوردار بوده و در زمینه تحقیق و توسعه کارهای فراوانی انجام داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از تحریم‌های خمصانه آمریکا، داخلی‌سازی قطعات پیشرفته خودرو از اتفاقات مهم در صنعت خودرو و قطعه‌سازی بوده که نتایج چشمگیری به دنبال داشته است. یکی شرکت‌های قطعه‌سازی که در این امر عمکرد بسیار مطلوبی داشته شرکت صنایع تولیدی کروز است و در همین راستا مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی از خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی این بنگاه اقتصادی بازدید به عمل آورد. در این بازدید مهندس سخا، مدیرعامل شرکت کروز و مدیران بخش‌های مختلف از فعالیت‌ها، مدیریت بهره‌وری و نظارت بر کیفیت در این شرکت توضیحاتی را برای وی ارائه دادند.

1. شرکت کروز از سطح بالای تکنولوژی و دانش فنی برخوردار بوده و در زمینه تحقیق و توسعه کارهای فراوانی انجام داده است.

2. در این بنگاه اقتصادی داخلی‌سازی قطعات خودرو با پیشرفت‌های قابل توجهی مواجه بوده است.

3. در شرکت قطعه‌سازی کروز شاهد حضور پررنگ بانوان هستیم که نکته قابل توجهی است.

4. در گام اول حمایت باید دولت توجه به بخش خصوصی را با جدیت بیشتری در دستور کار خود قرار دهد.

5. برای میدان دادن به بخش خصوصی باید قوانین و موانع دست و پا گیر مقابل تولیدکنندگان را برطرف و اصلاح کنیم.

6. اگر در قبال شرکت‌های بزرگی همچون کروز و دیگر شرکت‌های بخش خصوصی فعال در کشور بی‌توجه باشیم و مورد حمایت قوای سه‌گانه قرار نگیرند، در دیپلماسی اقتصادی منطقه نیز با مشکلات متعددی روبرو خواهیم شد.

پس از تحریم‌های خمصانه آمریکا، داخلی سازی قطعات پیشرفته خودرو از اتفاقات مهم در صنعت خودرو و قطعه‌سازی بوده که نتایج چشمگیری به دنبال داشته است. یکی از شرکت‌های قطعه‌سازی که در این امر عمکرد بسیار مطلوبی داشته شرکت صنایع تولیدی کروز است و در همین راستا مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی از خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی این بنگاه اقتصادی بازدید به عمل آورد. در این بازدید مهندس سخا، مدیرعامل شرکت کروز و مدیران بخش‌های مختلف از فعالیت‌ها، مدیریت بهره‌وری و نظارت بر کیفیت در این شرکت توضیحاتی را برای وی ارائه دادند.

کواکبیان ضمن ابراز خرسندی در بازدید از شرکت قطعه‌سازی کروز گفت: سه نکته در این بازدید مورد توجه بود؛ ابتدا اینکه شرکت کروز از سطح بالای تکنولوژی و دانش فنی برخوردار بوده و در زمینه تحقیق و توسعه کارهای فراوانی انجام داده است؛ در بعضی موارد همچنان تحقیق و توسعه در حال ادامه است که به نوبه خود جای تشکر و قدردانی دارد.

وی در مورد نکته دوم اظهارداشت: در این بنگاه اقتصادی داخلی سازی قطعات خودرو با پیشرفت‌های قابل توجهی مواجه بوده است و قطعاتی که پیشتر از خارج کشور تامین می‌شد با همت متخصصین و مهندسین داخلی‌سازی آن صورت گرفته که این اقدامات باید مورد حمایت مسئولان ذی‌ربط قرار گیرد، به ویژه آنکه در سال رونق تولید قرار داریم.

به‌کارگیری نزدیک به ۷۰ درصد از نیروی کار از میان بانوان نکته سومی بود که عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی به آن اشاره کرد و گفت: اینکه در شرکت قطعه سازی کروز شاهد حضور پررنگ بانوان هستیم، نکته قابل توجهی است و برای این موضوع از سهامداران این شرکت تشکر می‌کنم.

کواکبیان پیرامون حمایت مجلس از شرکت‌های قطعه‌سازی و در کل حمایت از تولیدکنندگان و فعالان حوزه صنعت نیز اظهار داشت: در گام اول حمایت باید دولت توجه به بخش خصوصی را با جدیت بیشتری در دستور کار خود قرار دهد؛ حتی شرکت‎های ایران‌خودرو و سایپا نیز باید به سمت خصوصی شدن حرکت کنند، چرا که بخش خصوصی انگیزه بیشتری را برای ایجاد اشتغال و افزایش بهره‌وری دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد؛ برای میدان دادن به بخش خصوصی باید قوانین و موانع دست و پا گیر مقابل تولیدکنندگان را برطرف و اصلاح کنیم.

وی خاطرنشان کرد: افراد صنایع باید از راهنمایی فعالان بخش خصوصی بهره‌مند شوند و مشکلات ایجاد شده در زمان تحریم برای شرکت‌هایی مانند کروز را در مجلس به صورت موردی بررسی و به آنها کمک کنیم.

کواکبیان در پایان گفت: اگر در قبال شرکت‌های بزرگی همچون کروز و دیگر شرکت‌های بخش خصوصی فعال در کشور بی‌توجه باشیم و مورد حمایت قوای سه‌گانه قرار نگیرند، در دیپلماسی اقتصادی منطقه نیز با مشکلات متعددی روبرو خواهیم شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند