کد خبر: 134557

سفر وزیر اقتصاد ترکیه به تهران

روابط اقتصادی ایران و ترکیه در مسیر دسترسی به اهداف چشم‌انداز ۳۰ میلیارد دلاری، به همکاری همه بخش‌های فعال اقتصادی در دو کشور نیازمند است‌.

سرویس اقتصاد کلان -

سفیر کشورمان در آنکارا با اشاره به سفر وزیر اقتصاد ترکیه به تهران برای شرکت در بیست و ششمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی، از بخش خصوصی ترکیه برای مشارکت در اجرای پروژه‌های اقتصادی ایران دعوت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدابراهیم طاهریان‌فرد سفیر ایران در ترکیه در دیدار با «گورسل باران» رئیس اتاق بازرگانی ترکیه و اعضای اتاق بازرگانی آنکارا درباره راه‌های توسعه مناسبات و همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

سفیر ایران در ادامه این دیدار با حضور در اجلاسیه اتاق بازرگانی آنکارا که با هدف بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری‌های اقتصادی با حضور جمع قابل توجهی از تجار و بازرگانان ترکیه برگزار شده بود، طی سخنانی با اشاره بر ضرورت توسعه روابط اقتصادی و تجاری گفت: روابط اقتصادی ایران و ترکیه در مسیر دسترسی به اهداف چشم‌انداز ۳۰ میلیارد دلاری، به همکاری همه بخش‌های فعال اقتصادی در دو کشور نیازمند است‌.

طاهریان‌فرد با اشاره به سفر آتی وزیر اقتصاد ترکیه به تهران برای شرکت در بیست و ششمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی عنوان کرد: همه امکانات برای ایجاد فضای مساعد به منظور توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور فراهم است و باید از این فرصت جهت توسعه و تحکیم مناسبات زیربنایی استفاده شود.

سفیر ایران افزود: به سبب لغو تحریم‌ها، اصلاح مقررات سرمایه‌گذاری و ارائه مشوق‌های لازم از سوی دولت ایران، شرایط و بسترهای لازم برای افزایش مشارکت شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی در پروژه‌های زیربنایی، گردشگری و سلامت در ایران فراهم است و نیز تلاش برای توسعه مشارکت و همکاری‌های بانک‌های دو کشور از طریق رفع برخی موانع فنی در حال پیشرفت است.

طاهریان‌فرد همچنین از بخش خصوصی ترکیه دعوت کرد برای همکاری در اجرای پروژه‌های اقتصادی ایران فعالانه مشارکت کنند.

 

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1331.7
1.83
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.