سقوط صادرات ال‌ان‌جی آمریکا – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بازگشت ترامپ با وعده زخم کاری به روسیه/ نفت 40 دلار می‌شود؟

سقوط صادرات ال‌ان‌جی آمریکا

N82695274 71926069

از ماه ژانویه که آمریکا به صادرکننده خالص گاز مایع طبیعی (ال‌ان‌جی) تبدیل شد، تا به امروز حجم صادرات این کشور بیش از ۵۰ درصد سقوط کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از راشاتودی؛ از ماه ژانویه که آمریکا به صادرکننده خالص گاز مایع طبیعی (ال‌ان‌جی) تبدیل شد، تا به امروز حجم صادرات این کشور بیش از ۵۰ درصد سقوط کرده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که سقوط تاریخی قیمت صادرات گاز طبیعی از آسیا به اروپا و کاهش شدید تقاضای گاز طبیعی به علت پاندمی کرونا باعث شده است تا صادرات ال‌ان‌جی آمریکا از ۸.۱ میلیارد فوت مکعب در روز در ژانویه به سطح ۳.۲ میلیارد متر مکعب برای ارسال در ماه جولای سقوط کند.

اداره اطلاعات انرژی در بیانیه‌ای اعلام کرد: زمستان ملایم‌تر، پاندمی کرونا و سطح بالای ذخایر به ویژه در اروپا، باعث شده است تا قیمت بنچ‌مارک‌های کلیدی گاز طبیعی در آسیا و اروپا به پایین‌ترین رکورد تاریخ خود برسد.

آی‌اچ‌اس مارکیت اعلام کرد: سطح به کارگیری ظرفیت ال‌ان‌جی آمریکا به ۶۵ درصد افت کرده است و باقی آن به صورت تولید مازاد انجام می‌شود. با ادامه روند فعلی و با توجه به تعداد محموله‌های کنسل شده برای ماه‌های آینده، احتمال آن وجود دارد که سطح تولید استفاده شده به کمتر از ۵۰ درصد هم برسد.

 

منبع: مهر

نظرات