معاون اول رییس‌جمهوری:

سیستان و بلوچستان به کانون اصلی توسعه تبدیل می‌شود

سیستان و بلوچستان به کانون اصلی توسعه تبدیل می‌شود

معاون اول رییس‌جمهوری در مراسم بهره برداری همزمان هزار و 700 مدرسه در سراسر کشور گفت: سیستان و بلوچستان استان مرزداران شایسته کشور است که با شرایط سخت طبیعی در نبرد هستند.

اسحاق جهانگیری در این مراسمی که از طریق ویدئو کنفرانس 144 مدرسه با 430 کلاس درس در سیستان و بلوچستان را افتتاح کرد افزود: در آغاز سال تحصیلی از اقدام شایسته خیران در سیستان و بلوچستان کمال تشکر را داریم.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون اول رییس‌جمهوری با بیان اینکه امروز سیستان و بلوچستان به عنوان کانون توسعه جنوب شرق مطرح است خاطرنشان کرد: دولت برای توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان برنامه‌های ویژه‌ای دارد.

جهانگیری گفت: مردم سیستان و بلوچستان به دلیل خشکسالی حاکم در این استان به ویژه سال آبی گذشته که بدترین سال را سپری کردند شرایط دشواری را داشتند امیدواریم در سال آبی جدید گشایشی بشود.

معاون اول رییس‌جمهوری گفت: مهمترین تشکر از خیران و دولت که در بخش تعلیم و تربیت انجام گرفت درخشش دانش‌آموزان یک کلاس در سراوان دورافتاده ترین نقطه کشور که از نظر زیربنایی و امکانات در سطح پایین‌ترین قرار دارد، است به‌طوری که 17 دانش‌آموزان یک مدرسه در این شهرستان در رشته پزشکی پذیرفته شدند که این اقدام بسیار شایسته بود.

وی از مسوولان آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، سراوان و دانش آموزان این شهرستان مرزی در کسب این موفقیت قدردانی کرد و گفت: در هیات دولت از این دانش آموزان تقدیر شد و در مراسمی نیز از آنان تقدیر می شود و امیدواریم بتوانیم سیستان و بلوچستان را به کانون اصلی توسعه ایران اسلامی تبدیل کنیم و این از برنامه‌های اصلی دولت برای استان است.

همچنین مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در حاشه مراسم از کمبود ۴ هزار کلاس درس در استان خبر داد.

علیرضا نخعی افزود: امسال با کمک خیرین و نوسازی مدارس ۵۰۰ کلاس درس برای دانش آموزان آماده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه گفت: خوشبختانه با همه نواقص، کمبودها و مشکلاتی که وجود دارد، ارتقای شاخص‌های مختلف کارنامه آموزش و پرورش استان کارنامه قابل قبول و مثبتی است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند