تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

سهامداران بخوانند/ ۷ خبر مهم برای بورس ۱۲ دی

سهامداران بخوانند/ ۷ خبر مهم برای بورس ۱۲ دی

بازار سهام در ادامه روند منفی هفته گذشته، این هفته را نیز منفی شروع کرد. کارشناسان معتقدند رکود در بازار سرمایه به شرط افزایش ارزش معاملات در کنار محرک‌های قوی بیرونی پایان می‌یابد. حال باید دید چه سیگنال‌هایی بر بورس امروز تاثیرگذار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام در ادامه روند منفی هفته گذشته، این هفته را نیز منفی شروع کرد. کارشناسان معتقدند رکود در بازار سرمایه به شرط افزایش ارزش معاملات در کنار محرک‌های قوی بیرونی پایان می‌یابد. حال باید دید چه سیگنال‌هایی بر بورس امروز تاثیرگذار است.

بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر شمول ‎مالیات بر درآمد در موارد اعلام ارزش بازار یا خالص ارزش فروش در دفاتر موضوع ‎سهام شرکت‌های پذیرفته شده در ‎بورس، ابطال شد.

نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان قند و شکر خراسان رضوی گفت: تا هفته گذشته بازار قند و شکر راکد بود اما با شنیده شدن خبرهایی مبنی بر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و حذف معافیت مالیاتی قند و شکر بازار کمی متحول شده و در بخش خرید و فروش عمده‌ شکر در بازار شکر تا حدودی تورم ایجاد شده است. (ایسنا) روز گذشته گروه قند و شکر به رغم افت بازار، رشد خوبی داشت.

تمامی صنایع بورسی در دوره آذرماه سال ۱۴۰۰ نسبت به آذرماه سال گذشته، افزایش در فروش را تجربه کرده‌اند. مجموع فروش صنایع بورسی در دوره یک ماهه منتهی به آذر ماه ۱۴۰۰، مبلغ ۱۶۵ هزار و ۴۰۲ میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان بوده؛ این در حالیست که مجموع فروش این صنایع در دوره مشابه سال گذشته مبلغ ۱۱۵ هزار و ۲۵۷ میلیارد و ۶۷۲ میلیون تومان اعلام شده بود.

مسیحی، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: براساس قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده مصوب مجلس شورای اسلامی، خدمات حمل و نقل ( اعم از بار و مسافر) درون و برون شهری و بین المللی جاده ای، ریلی و دریایی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف است.

پیش‌نویس قانون بازار سرمایه اصلاح می‌شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: آئین‌نامه داخلی بررسی و تصویب شد و همچنین یکشنبه ۱۲ دی ماه با حضور مسئولانی از جمله رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزرای اقتصادی و نفت به بررسی رویکردها و سیاست‌‌های ارزی و نحوه پرداخت یارانه در لایحه بودجه می‌پردازد. کمیسیون تلفیق روز یکشنبه هفته آینده گزارش خود را در مورد کلیات لایحه بودجه برای رای‌گیری به صحن علنی ارائه خواهد کرد تا بتواند بعد از تصویب کلیات آن در صحن مجلس طی مدت سه هفته وارد جزئیات شود./ خانه ملت

مرکز آمار در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که رشد اقتصادی بدون نفت در تابستان امسال به ۳.۳ درصد رسید. در تابستان امسال محصول ناخالص داخلی بدون نفت به قیمت ثابت سال ۱۳۹۰ به رقم یک میلیون و ۶۲۳ هزار و ۲۱۳ میلیارد ریال بوده است. شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی کل کشور در تابستان ١۴٠٠ بر مبنای سال ١٣٩۵ نیز ۳۳۸.۷ بوده است که نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به شهریور ماه ١۴٠٠ نسبت به دوره مشابه قبل نرخ ۴۵.۸ درصد بوده است./ ایبنا

محسن علیزاده عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در توییتر خود نوشت: پیش‌نویس اصلاح قانون بازار سرمایه نیازمند همفکری فعالان این بازار است. مدرسان ،کارشناسان و دلسوزان این بازار نگران نباشند. یقیناً نظرات مثبت فعالان بازار در این خصوص باعث اصلاحات بهتر خواهد شد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند