یک کارشناس بازار سرمایه:

بورس در شرایط ایده‌آلی برای سرمایه‌گذاری قرار دارد

بورس در شرایط ایده‌آلی برای سرمایه‌گذاری قرار دارد

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه رشد نرخ بهره و ارز همچنین قیمت‌های ارزنده سهام باید گفت که بورس در شرایط ایده آلی برای سرمایه گذاری قرار دارد و قطعا بازار سرمایه در آینده روند مثبتی در پیش خواهد گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد مهدی ناسوتی فرد، کارشناس بازار سرمایه درباره مصوبات جدید سازمان بورس گفت: مصوبات سازمان به معنی دخالت در روند بازار نیست، از طرف دیگر با توجه رشد نرخ بهره و ارز همچنین قیمت‌های ارزنده سهام باید گفت که بورس در شرایط ایده آلی برای سرمایه گذاری قرار دارد.

وی افزود: اگر صندوق ها حتی مجبور به خرید باشند، آسیب نمی‌بینند و شاید نقطه قوتی هم برای آنها تلقی شود؛ در واقع، این مصوبه در شرایط فعلی مناسب بازار و قابل حمایت است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: تصمیمات جدید سازمان در راستای تعادل سازی یا منعطف شدن بازار است. به نوعی سازمان بورس از اهرم هایی که در اختیار دارد در شرایط بحرانی و حساس بهره می‌برد یا بهتر است بگوییم طرف تقاضا را تقویت می‌کند تا نهایتا معاملات به وضعیت نرمال برسند.

ناسوتی فرد با تاکید بر اینکه قطعا بازار در آینده روند مثبتی در پیش خواهد گرفت، بیان کرد: با توجه به تمام حواشی‌ها، اتفاقات پیش رو نظیر انتخابات ریاست جمهوری، تعاملات بین المللی و غیره بازار سرمایه راه خود را پیدا می کند و به روند صعودی بازخواهد گشت.

این کارشناس بازار سرمایه همچنین اظهار کرد: خرید و فروش‌های هیجانی را تاکتیک معاملاتی می‌دانیم که فقط در کوتاه مدت وجود دارد و تاثیری بر سرمایه گذاری بلند مدت ندارد.

منبع: سنا 

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند