حذف سهمیه‌بندی تامین مواد اولیه صنایع پتروشیمی و فولاد

حذف سهمیه‌بندی تامین مواد اولیه صنایع پتروشیمی و فولاد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سهمیه‌بندی اختصاص یافته جهت تامین مواد اولیه صنایع پتروشیمی و فولاد حذف خواهد شد

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا فاطمی امین در ادامه بازدید از واحد‌های صنعتی استان که به همراه رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت استان فارس صورت گرفت در جلسه شورای اداری شهرستان سروستان حضور یافت.

وزیر صنعت معدن و تجارت در ابتدا با اشاره به اینکه جهت تامین مواد اولیه پتروشیمی و فولاد در چندماه آینده دیگر شاهد سهمیه‌بندی نخواهیم بود افزود: سازوکارهای لازم جهت این امر در دست بررسی است.

وزیر صمت با بیان اینکه با مشکلات تولیدکنندگان و فعالان بخش صنعت و تجارت آشنایی کافی دارد و آگاهی دارد که تورم کالاهای صنعتی باعث مشکل در تامین منابع مالی می‌شود، تصریح کرد: در همین راستا و جهت تامین منابع مالی و جلوگیری از انحراف و اتلاف منابع برنامه‌هایی در دستور کار خواهیم داشت که احتمالا از سال آینده عملیاتی می‌شود.

وی در پاسخ به گلایه فعالان بخش صنعتی از نبود ساز و کاری برای ایجاد ارزش افزوده در صنایع نیز گفت: معافیتی که بر مالیات صادرکنندگان وضع شده در کنار مزایایی که دارد شرایطی را فراهم کرده که صادرکننده به خام‌فروشی تشویق می‌شود و این امر اشتباه است و باید این فرایند در عین حمایت از صادرکنندگان اصلاح شود.

وزیر صمت در مورد مشکلات شهرک صنعتی سروستان نیز گفت: مسایل تولیدکنندگان مسائل ما است و نمایندگان ما در استان تلاش می کنند که پاسخگوی مشکلات تولیدکنندگان و صنایع این شهرستان باشند.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار حوزه صنایع و معادن را در صفحه صنعت و معدن تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند