صندوق ثروت چین در آستانه یک تریلیون دلاری شدن

صندوق ثروت چین در آستانه یک تریلیون دلاری شدن
صندوق ثروت چین پس از صندوق ثروت نروژ اکنون دومین صندوق ثروت بزرگ جهان است و تنها ۵۹.۴ میلیارد دلار دیگر تا تبدیل شدن به دومین صندوق ثروت یک تریلیون دلاری در دنیا فاصله دارد.

ارزش صندوق ثروت چین به ۹۴۰.۶ میلیارد دلار رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از شین هوا، صندوق ثروت چین در گزارش سالانه خود اعلام کرد که ارزش مجموع دارایی‌های این نهاد سرمایه‌گذاری تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی به ۹۴۰.۶ میلیارد دلار رسیده است که بالاترین رقم دارایی ثبت شده در این صندوق است.

بدین ترتیب صندوق ثروت چین پس از صندوق ثروت نروژ اکنون دومین صندوق ثروت بزرگ جهان است و تنها ۵۹.۴ میلیارد دلار دیگر تا تبدیل شدن به دومین صندوق ثروت یک تریلیون دلاری در دنیا فاصله دارد.

طبق این گزارش، بازدهی صندوق ثروت چین در ۱۰ سال اخیر ۶.۰۷ درصد بوده است که ۰.۴۵ درصد بیشتر از سطح هدفگذاری شده بوده است. پنگ چون، مدیرعامل این صندوق با اشاره به چالش‌های زیاد سرمایه گذاری در سطح جهان در سال گذشته گفت که مقامات این صندوق متعهد به تکمیل و اجرای استراتژی بلندمدت سرمایه گذاری هستند.

صندوق ثروت چین یکی از بزرگترین تامین مالی‌کنندگان پروژه جاده جدید ابریشم چین موسوم به پروژه جاده و کمربند است به گونه‌ای که در شش ماه نخست امسال این صندوق ۲۶ میلیارد دلار روی پروژه‌های مرتبط با این طرح سرمایه‌گذاری کرده است. این صندوق یک صندوق دولتی است که با هدف تنوع بخشی به ذخایر و دارایی‌های خارجی چین به منظور حداکثرسازی سود صاحبان سهام آن تاسیس شده است.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
اخبار مرتبط
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند