موضوعات داغ:
رئیس‌کل گمرک در روز خبرنگار تاکید کرد:

ضرورت افزایش همکاری میان گمرک و اصحاب رسانه

ضرورت افزایش همکاری میان گمرک و اصحاب رسانه

مسعود کرباسیان ضمن تبریک روز خبرنگار، مهم‌ترین رویداد در عرصه اطلاع‌رسانی را توسعه روزافزون شبکه‌های اجتماعی دانست.

مسعود کرباسیان رئیس‌کل گمرک ایران ضمن قدردانی از زحمات و تلاش جامعه خبرنگاران به‌ویژه خبرنگاران حوزه گمرکی بر ضرورت افزایش همکاری و ارتباط میان گمرک و اصحاب رسانه تاکید کرد و افزود: در دنیای امروز، اطلاعات به عنوان محور توسعه و یکی از شاخص‌های تعیین‌کننده آن نقشی اساسی در پیشرفت جوامع و تکامل آن بازی می‌کند و به گمان من متصدیان وسایل ارتباط جمعی حاملان اصلی این عنصر موثر در جهت تحقق اهداف توسعه‌ای از طریق جلب مشارکت عمومی جامعه برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های دولت هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از واحد مرکزی خبر، کرباسیان گفت: امروز مهم‌ترین رویداد در عرصه اطلاع‌رسانی توسعه روزافزون شبکه‌های اجتماعی است که در کنار سایر امکانات و ابزارهای موجود سبب ایجاد تغییرات فاحش در زمینه تبادل اطلاعات شده است. سرعت و شتاب این تغییرات به حدی است که حتی نمی‌توان مقیاس واحدی را برای آن در نظر گرفت.

امروز شبکه‌های اجتماعی در رقابتی فشرده دیگر ابزارهای وسایل ارتباط جمعی را کنار زده و خود جایگزین آن‌ها شده‌اند و به طور قطع در آینده‌ای که شاید شروع آن همین فردا باشد، تکنیکی تازه و ابزاری نو برای دسترسی لحظه‌ای به اطلاعات ابداع خواهد شد.

در چنین شرایطی وظایف و مسئولیت‌های انعکاس‌دهندگان رویداد‌ها و تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یعنی خبرنگاران و گزارشگران و به طور کلی اصحاب رسانه هر روز سنگین‌تر و دشوارتر می‌شود.

گمرک جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از سازمان‌های پیشگام و پیشرو در بهره‌گیری از دستاوردهای مرتبط با فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی (ICT) به ویژه در طول فعالیت دولت یازدهم، خوشبختانه ارتباط و همکاری تنگاتنگی با جامعه خبرنگاران داشته و همواره به آنان به عنوان پیام‌رسانانی صادق، حامیانی مطمئن و در عین حال منتقدانی دلسوز و امانت‌دار نگریسته و قدردان زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه‌شان بوده است که امیدواریم در آینده شاهد افزایش ارتباطات و همکاری‌های فی‌مابین باشیم.

ضمن تبریک ۱۷ مرداد، روز خبرنگار و گرامیداشت سالروز شهادت خبرنگار رشید و جان‌برکف شهید محمود صارمی، بار دیگر مراتب قدردانی و سپاس‌گزاری خود را به همه مدیران مسئول محترم، دبیران سرویس و خبرنگاران پرتلاش به ویژه خبرنگاران حوزه گمرکی در همه رسانه‌های کشور ابراز داشته، توفیق روزافزون آنان را در ادامه رسالت خطیر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی و صحت و سلامتی‌شان را از درگاه ایزد متعال خواهانم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند