اکسکوینو
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

کدام نمایندگان طرح مجازات افراد مشهور برای اظهارنظر را امضا کردند؟ +اینفوگرافیک

اسامی نمایندگانی که طرح مجازات افراد مشهور برای اظهارنظر را امضا کردند.

طرح جدید مجلس درباره مجازات افراد مشهور برای اظهارنظر پیش از اظهارنظر مقامات رسمی به هیئت رئیسه مجلس رسید. اسامی نمایندگانی که این طرح را امضا کرده‌اند را در این گزارش بخوانید.

به گزارش تجارت‌نیوز، طرح جدید مجلس درباره مجازات افراد مشهور برای اظهارنظر پیش از مقامات رسمی به هیئت رئیسه مجلس رسید.

بر اساس این طرح، افرادی که دارای موقعیت شغلی، اجتماعی، سیاسی، خانوادگی، علمی، فرهنگی و نظامی است و مطالبی را خلاف واقع بیان کند که بازخورد گسترده داشته باشد، اگر از مصادیق افساد فی‌الارض نباشد، مشمول مجازات می‌شود.

آنطور که در طرح جدید مجلس آمده، این افراد علاوه بر محکومیت به مجازات درجه سه به مجازات نقدی معادل 2 برابر خسارات وارده محکوم می‌شوند و مسئول جبران خسارات وارده نیز هستند.

همچنین این افراد به مدت پنج تا 10 سال به محرومیت از حقوق اجتماعی و ممنوعیت به شغل و حرفه‌ای که منجر به شهرت آنها شده است، محکوم می‌شوند.

اسامی نمایندگانی که طرح مجازات افراد مشهور برای اظهارنظر را امضا کردند.

لیست نمایندگانی که طرح جدید مجلس برای مجازات اظهارنظر افراد مشهور را امضا کرده‌اند، به همراه تعداد آرای آنها در حوزه انتخابیه خود را در اینفوگرافیک بالا ببینید.

اسامی امضاکنندگان: حسینعلی حاجی دلیگانی، حسین جلالی، سید محمود نبویان، بهروز محبی نجم آبادی، فاطمه رحمانی، پروین صالحی مبارکه، محمدرضا احمدی، احمد حسین فلاحی، قاسم ساعدی، علی خضریان، حجت الله فیروزی، سید محمد مولوی، سیدالبرز حسینی، عبدالکریم جمیری، مجید ناصری نژاد، نصرالله پژمانفر، احمد محرم زاده یخفروزان، حسین حق وردی، سید علی یزدی خواه، علیرضا زندیان، مهدی روشنفکر، سید علی موسوی، کیوان مرادیان کوچکسرائی و حبیب آقاجری.

پیش‌تر کامبیز نوروزی، حقوقدان درباره این طرح نوشت: «طرح نمایندگان آزادی مشروع ملت در مورد نقد و نظر را به شکلی گسترده و بی‌سابقه از بین می‌برد. نمی‌توانند پاسخ نقد و نظرهای را بدهند، قصد بستن راه سخن می‌کنند.»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند