اکسکوینو
محمدولی خبر داد:

طلافروشی‌ها تا ۲۰ فروردین تعطیل هستند

تجارت نیوز

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تأکید بر تعطیلی واحدهای این صنف تا ۲۰ فروردین گفت: هیچ واحد صنفی نباید در این مدت فعالیت خود را از سر بگیرد و اگر در بازرسی‌ها مشاهده شود که واحد صنفی به صورت خفا فعالیت خود را آغاز کرده به صورت جدی مورد برخورد اتحادیه قرار خواهد گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، آیت محمد ولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر، در خصوص فعالیت واحدهای طلافروشی با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، اظهار کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، طلافروشی ها نیز تا بیستم فروردین ماه تعطیل هستند و نباید فعالیتی داشته باشند.

وی با بیان اینکه درباره ادامه فعالیت طلافروشی ها بعد از ۲۰ فروردین نیز باید منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا باشیم، افزود: هیچ واحد صنفی نباید در این مدت فعالیت خود را از سر بگیرد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد که اگر در بازرسی‌ها مشاهده شود که واحد صنفی به صورت خفا فعالیت خود را آغاز کرده و باز می‌باشد، به صورت جدی مورد برخورد اتحادیه قرار خواهد گرفت.

محمدولی درباره قیمت‌های درج شده در شبکه‌های مجازی برای طلا و سکه اینطور توضیح داد که تا زمانی که بازار طلا و سکه تعطیل است و معامله‌ای به صورت واقعی در آن انجام نمی‌شود نمی‌توان درباره این واقعی بودن این قیمت‌ها اطمینان داشت.

وی افزود: اکثر این قیمت ها براساس معاملات دلالی و کاغذی در شبکه‌های مجازی درج می شود درحالی که تا معاملات واقعی در بازار انجام نشود، قیمت واقعی مشخص نمی‌شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن تأکید براینکه هیچ طلا و سکه ای به صورت فیزیکی در بازار معامله نمی‌شود، تصریح کرد:‌ بنابراین قیمت‌هایی که در شبکه‌های مجازی برای خرید و فروش سکه و طلا اعلام می‌شود، واقعی نیست و غیرمعقول است.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند