معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

۶۰ میلیون متر ظرفیت خالی تولید چادر مشکی در کشور داریم

۶۰ میلیون متر ظرفیت خالی تولید چادر مشکی در کشور داریم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۶۰ میلیون متر ظرفیت خالی تولید چادر مشکی در کشور وجود دارد که از این میزان می‌توان ۱۰ میلیون متر آن را در کردستان ایجاد کرد.

سیدمحمود نوابی در نشستی با جمعی از تولیدکنندگان برتر استان کردستان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهور نگاه ویژه‌ای نسبت به کردستان دارند و این مهم در کلام و سخنان این بزرگان کاملا مشهود است و باید مسئولان در راستای توسعه این استان همت مضاعفی داشته باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان عنوان کرد: برای ایجاد جهش صنعتی در کردستان می‌طلبد بنیاد مستعضفان و بنیاد برکت در این استان سرمایه‌گذاری کنند و بی‌شک اگر این مهم اتفاق نیافتد مشکلاتی همچون قاچاق و کولبری رشد پیدا می‌کند.

وی اظهارداشت: قطعا در شان مردم کردستان ما نیست که از کردستان عراق بار و کالایی را به کول بگیرند و باید اقداماتی شود که این معادله برعکس شود.

نوابی تصریح کرد: اگر چند طرح و پروژه عمده در این استان اجرایی شود، صنایع وابسته به آن هم شکل می‌گیرد و همین موجب ایجاد اشتغال و رونق تولید در این منطقه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در کشور ما 60 میلیون متر ظرفیت خالی برای تولید چادر مشکی وجود دارد، افزود: از این میزان ظرفیت می‌توان 10 میلیون آن را در کردستان ایجاد کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: ما در حد توان خود مسائل را در مرکز پیگیری می‌کنیم ولی اصل و اساس حرکت در راستای توسعه کردستان در خود استان است که مسئولان و بخش خصوصی باید در این رابطه همت بیشتری داشته باشند.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند