علوی: دولت باید به دنبال رضایت و استقبال مردم از صنعت هوانوردی باشد

علوی: دولت باید به دنبال رضایت و استقبال مردم از صنعت هوانوردی باشد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اولویت قرار دادن صنعت هوانوردی نسبت به نرخ بلیت ایرلاین‌ها مانند این است که برای کت دوخته نشده دکمه بخریم. ما باید در گام اول به دنبال رضایت و استقبال مردم از صنعت هوانوردی باشیم نه اینکه با افزایش قیمت‌ها انگیزه مردم را نیز از آن‌ها بگیریم.

سید احسن علوی با اشاره به افزایش قیمت بلیت ایرلاین‌ها بیان کرد: صنعت هوانوردی برای همه حائز اهمیت است ولی امروز مسئله چیز دیگری است. دو الی سه برابر شدن قیمت‌ها به صورت یکباره فشار زیادی را به مردم وارد می سازد که در نهایت به صنعت هوانوردی لطمه می زند.

به گزارش تجارت‌نیوز، علوی در ادامه اظهار کرد: زمانی که مردم توانایی خرید بلیت را نداشته باشند ناگزیر هستند که از خودروهای شخصی و خطوط زمینی استفاده کنند. این امر به ضرر ناوگان هوایی کشور است مردم نیز از حقوقی که در استفاد از ایرلاین‌ها دارند محروم می شوند.

نماینده مردم سنندج در مجلس ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی باید کارگروهی برای بررسی این موضوع تشکیل دهد. افزایش قیمت‌ها به صورت پلکانی اگر بر اساس ضوابط باشد مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما اگر به صوت ناگهانی این اتفاق بیفتد صنعت هوانوردی آسیب خواهد دید. اگر دولت در این زمینه تدبیری نیندیشد ما حتی گردشگرهای خارجی خود را نیز از دست خواهیم داد.

علوی تصریح کرد: بلیت هواپیما از تهران به مشهد ۵۰۰ هزار تومان شده است و مبلغی که برای رفت و برگشت باید پرداخت کرد معادل یک میلیون تومان است. چه کسانی توانایی پرداخت این مبلغ را دارند؟ اولویت قرار دادن صنعت هوانوردی نسبت به نرخ بلیت ایرلاین‌ها مانند این است که برای کت دوخته نشده دکمه بخریم. ما باید در گام اول به دنبال رضایت و استقبال مردم از صنعت هوانوردی باشیم نه اینکه با افزایش قیمت ها انگیزه مردم را نیز از آنها بگیریم.

وی خاطر نشان کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که درصد بالایی از مردم توانایی مالی پایینی دارند. حداقل باید در خصوص نرخ ایرلاین‌های داخلی سازمان هواپیمایی کشور تدبیری بیندیشد. با وضعیت کنونی صنعت هواپیمایی به سمت انحلال پیش می‌رود.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند