موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آنالیز تازه‌ترین عملکرد یک بانک خصوصی / این بانک بالاخره زیان‌ده شد

آنالیز تازه‌ترین عملکرد یک بانک خصوصی / این بانک بالاخره زیان‌ده شد

بانک آینده پس از حدود سه سال، در سال ۱۳۹۷ دو برابر سود انباشته‌ای سال قبل خود زیان ایجاد کرده است. همچنین بدهی این بانک به بانک‌ها و موسسات اعتباری ۲٫۵ برابر شده و به ۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

بانک آینده تازه‌ترین گزارش عملکرد حسابرسی نشده خود را به ثبت رسانده که تفاوت قابل توجهی نسبت به دیگر گزارش عملکردها در آن دیده می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس عملکرد سال ۱۳۹۷، بانک آینده پس از حدود سه سال زیان‌ده شده است. وضعیت بانک آینده در پایان اسفند ماه سال گذشته نسبت به سال قبل وخیم شده و از سود انباشته  به زیان اباشته رسیده است.

بانک آینده در سال گذشته، دو برابر سود انباشته‌ای سال ۱۳۹۶ زیان ایجاد کرده است. سود انباشته این بانک از ۱۵۷ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۶ به بیش از ۳۶۰ میلیارد تومان در پایان سال گذشته رسیده است.

آخرین زیان انباشته به ثبت رسیده این بانک مربوط به خرداد ماه سال ۱۳۹۵ بوده که حدود ۱۸۷ میلیارد تومان زیان انباشته را به ثبت رسانده بود.

این بانک در سال گذشته ۵۱۱ میلیارد تومان زیان خالص ساخته است.

بالاترین زیان انباشته در میان بانک‌های کشور با ۲۵ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان متعلق به بانک سرمایه است.

آخرین سرمایه ثبت شده برای این بانک معادل ۱٫۶ هزار میلیارد تومان است.

رشد ۱۴۸ درصدی بدهی به بانک‌ها

آمارها نشان می‌دهد که مطالبات بانک آینده از بانک مرکزی با رشد ۴۱ درصدی طی سال ۱۳۹۷ به بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.

بدهی بانک آینده به بانک‌ها و موسسات اعتباری در سال گذشته ۲٫۵ برابر شده، به طوری با رشد ۱۴۸ درصدی نسبت به سال گذشته به ۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

از سوی دیگر میزان بدهی بانک آینده به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی به بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان بدهی این بانک به بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی با کاهش چهار درصدی از ۱۵٫۱ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۶ به ۱۴٫۵ هزار میلیارد تومان در پایان سال گذشته رسیده است.

بانک آینده طی دوره مذکور بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان سود به سپرده‌گذاران خود پرداخت کرده که نسبت به سال قبل بیش از دو برابر شده است.

با توجه به افزایش میزان سپرده‌گذاری در این بانک، به نظر می‌رسد افزایش میزان سود پرداختی به سپرده‌گذاران از این محل بوده است.

مطالبات مشکوک‌الوصول بانک آینده  در سال گذشته به ۲٫۷ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال قبل با کاهش۶۵ درصدی همراه بوده است.

بانک آینده در سال گذشته بابت هر سهم ۳۲ تومان زیان خالص ساخته است.

دو برابر شدن درآمد بانک از وام‌بگیران

میزان سودی که بانک آینده از گیرندگان وام در سال گذشته دریافت کرده نسبت به سال قبل بیش از ۱۳۰ درصد رشد داشته است.

سود تسهیلات اعطایی بانک آینده با رشد ۱۳۸ درصدی از ۱۱٫۸ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۶ به بیش از ۲۸ هزار میلیارئ تومان در سال ۱۳۹۷ رسیده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند