آنالیز عملکرد یک بانک بورسی / ادامه روند نزولی وام‌دهی این بانک

آنالیز عملکرد یک بانک بورسی / ادامه روند نزولی وام‌دهی این بانک

بانک پارسیان در اردیبهشت ماه سال جاری ۵٫۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل کاهش ۳۷ درصدی داشته است.

وام‌دهی بانک پارسیان در اردیبهشت ماه امسال کاهش داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک پارسیان که با نماد بورسی «وپارس» در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد اردیبهشت ماه سال جاری را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک پارسیان در اردیبهشت ماه سال جاری ۵٫۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل کاهش ۳۷ درصدی داشته است. با تسویه ۴٫۱ هزار میلیارد تومان از وام‌ها و اعطای وام‌های جدید، مانده تسهیلات این بانک در پایان اردیبهشت ماه امسال به بیش از ۱۰۱ هزار میلیارد تومان رسیده است.

بانک پارسیان طی دوره مذکور حدود ۹۰ درصد سپرده‌ها را به صورت وام پرداخت کرده است.

همچنین بانک پارسیان در اردیبهشت ماه امسال بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد سپرده جذب کرده است.

طی دوره مذکور بانک پارسیان در حالی که موفق شده ۱۱۳ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۱۱۱ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده و با افزایش دو هزار میلیارد تومانی مانده سپرده‌های بانکی مواجه شده است.

در مجموع مانده سپرده‌های بانکی بانک پارسیان در پایان اردیبهشت ماه امسال به ۱۱۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک پارسیان در اردیبهشت ماه از محل وام‌های پرداختی، حدود ۸۵ میلیارد تومان کمتر از میزان سودی است که به سپرده‌گذاران داده است.

بانک پارسیان در اردیبهشت ماه امسال حدود ۱٫۲ هزار میلیارد تومان به سپرده‌گذاران خود سود پرداخته کرده در حالی که از محل وام‌های اعطایی بیش از ۱٫۱ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند