تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

نمادی که قیمت آن در بورس ۳ ماهه ۱۴۸ درصد افزایش یافت

شرکت داروسازی فارابی در بهار امسال از محل فروش محصولاتش 123 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به بهار سال گذشته 276 درصد رشد خیره‌کننده داشته و نشان از درآمد عملیاتی مطلوب این شرکت دارد. فارابی در بهار سال گذشته معادل 12.4 میلیارد تومان زیان خالص داشته که با رشد 518 درصدی در بهار امسال به حدود 52 میلیارد تومان سود خالص رسیده است. قیمت سهام این شرکت در بورس، در سه ماهه ابتدایی سال جاری 148 درصد افزایش یافته است.
نمادی که قیمت آن در بورس ۳ ماهه ۱۴۸ درصد افزایش یافت

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت داروسازی فارابی با نماد «دفارا» از جمله شرکت‌های حاضر در بورس بوده که با انتشار تازه‌ترین اطلاعیه خود بر روی سایت کدال، اقدام به اعلام گزارش فعالیت میان‌دوره‌ای سه ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ خود کرد.

بررسی تجارت‌نیوز از گزارش‌های منتشره از سوی سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال)، نشان می‌دهد شرکت داروسازی فارابی طبق گزارش عملکرد سه‌ماهه واقعی منتهی به بهار امسال (حسابرسی نشده) معادل ۴۰ میلیارد تومان سرمایه را به ثبت رسانده است.

طبق صورت‌های مالی منتشره، شرکت داروسازی فارابی در پایان خرداد ماه امسال دارای ۵۶۶ میلیارد تومان دارایی بوده که در مقایسه با پایان سال ۱۳۹۷ با ۱۳ درصد رشد همراه بوده است.

شرکت داروسازی فارابی در بهار امسال معادل ۶۷ درصد دارایی خود یعنی ۳۸۳ میلیارد تومان بدهی داشته که در مقایسه با پایان سال ۱۳۹۷، معادل چهار درصد افزایش داشته است.

روند فروش محصولات شرکت داروسازی فارابی در بهار امسال نشان می‌دهد بهای تمام شده آن‌ها کمتر از نرخ فروش آن‌ها بوده و این شرکت از محل فروش آن‌ها حدود ۵۲ میلیارد تومان سود خالص به دست آورده است.

در سال گذشته شرکت داروسازی فارابی از محل فروش محصولاتش بیش از ۳۲۲ میلیارد تومان درآمد داشته که قسمت عظیمی از میزان فروش آن ناشی از فروش داخلی بوده است.

در بهار امسال نیز این شرکت از محل فروش محصولاتش ۱۲۳ میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به بهار سال گذشته ۲۷۶ درصد رشد خیره‌کننده داشته و نشان از درآمد عملیاتی مطلوب این شرکت در بهار امسال دارد.

طبق صورت مالی منتشره، وضعیت سودآوری این شرکت از سود انباشته ۸۷٫۲ میلیارد تومانی در پایان سال گذشته با رشد ۶۰ درصدی به بیش از ۱۳۹ میلیارد تومان در پایان خرداد ماه امسال رسیده است.

مطابق آخرین اطلاعات مالی، شرکت داروسازی فارابی در بهار سال گذشته معادل ۱۲٫۴ میلیارد تومان زیان خالص داشته که با رشد ۵۱۸ درصدی در بهار امسال به حدود ۵۲ میلیارد تومان سود خالص رسیده است.

شرکت داروسازی فارابی در بهار امسال برای هر سهم ۸۶٫۷ تومان سود محقق کرده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۳۷۷ درصد رشد داشته است. دفارا در مدت مشابه سال ۱۳۹۷ معادل ۳۱ تومان زیان برای هر سهم شناسایی کرده بود.

این شرکت دارویی با نماد معاملاتی «دفارا» با سرمایه‌ای به حجم ۴۰ میلیارد تومان در بورس اوراق بهادار در حال فعالیت است.

قیمت سهام این شرکت در بورس، از ابتدای سال جاری از ۷۲۹ تومان به ۱۸۱۰ تومان در پایان خرداد ماه افزایش یافته و سهام‌داران آن از سود ۱۴۸ درصدی برخوردار شده‌اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز