شاخص کل در آستانه از دست دادن کانال ۱٫۲ میلیون واحدی

شاخص کل در آستانه از دست دادن کانال ۱٫۲ میلیون واحدی

در هفته‌ای که گذشت، شاخص کل بورس تهران با افتی نزدیک به ۳ درصد و قرار گرفتن در سطح یک میلیون و ۲۰۷ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آخرین هفته معاملاتی فروردین، شاخص کل بورس تهران با افتی ۲٫۹ درصدی و قرار گرفتن در سطح یک میلیون و ۲۰۷ هزار واحدی در آستانه از دست دادن کانال ۱٫۲ میلیون واحدی قرار گرفت.

این در حالی بود که افت شاخص کل هم‌وزن در این هفته نیز بیش از یک درصد افت کرد.

در این هفته که تنها یک روز معاملاتی مثبت داشت ارزش معاملات هفتگی نسبت به هفته گذشته رشد قابل توجهی داشت. با این حال جو کلی بازار همچنان منفی بوده و به جز گروه بانکی که در این هفته عملکرد تقریبا مثبتی داشتند بقیه گروه‌ها همگی بازده منفی را به ثبت رساندند.

دو صندوق دولتی پالایشی و دارا یکم نیز در این هفته معاملات قابل‌توجهی را داشتند ولی هر دوی‌ آنها هنوز زیر nav خود معامله می‌شوند.

در این هفته همچنین خبر افزایش نرخ ۴۰ درصدی گروه سیمانی نیز منتشر شد که البته تاثیر مثبتی بر معاملات این گروه نداشت و اکثر نمادهای این گروه در روز چهارشنبه سرخ پوش بودند.

همچنین از روز اول اردیبهشت ماه کف دامنه معاملات بور از منفی ۲ به منفی ۳ تغییر کرد تا ریزش روز چهارشنبه شدیدتر از روزهای گذشته باشد.

مهمترین اخبار و اطلاعات بازار سهام را در صفحه بورس تحارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند