مدیرعامل شرکت پایانه‎های نفتی ایران:

قرارداد سانچی با کره جنوبی، بلندمدت بود

مدیرعامل شرکت پایانه‎های نفتی ایران گفت: محموله‎های میعانات گازی، همواره بر اساس قراردادهای بلندمدت به سمت کره جنوبی ارسال می‎شود.

قرارداد سانچی با کره جنوبی، بلندمدت بود

مدیرعامل شرکت پایانه‎های نفتی ایران گفت: محموله‎های میعانات گازی، همواره بر اساس قراردادهای بلندمدت به سمت کره جنوبی ارسال می‎شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیدپیروز موسوی ضمن عرض تسلیت ضایعه درگذشت دریانوردان نفتکش سانچی، در تشریح فرآیند ارسال میعانات گازی به‌وسیله این نفتکش به کره جنوبی گفت: ۲۳ آذر ماه نفتکش سانچی در بندر عسلویه پهلودهی و از سوی شرکت پایانه‌های نفتی به SPM (گوی شناور بارگیری نفتکش در دریا) بسته شد.

وی ادامه داد: پس از ۴۸ ساعت، در تاریخ ۲۵ آذرماه عملیات بارگیری تکمیل و اسناد بارگیری تحویل نفتکش شد و از آن‌جا که نوع این قرارداد FOB است، بار در مبدا تحویل خریدار شد و از آن پس دیگر مسئولیت محموله بر عهده خریدار است.

موسوی از حرکت سانچی در تاریخ ۲۵ آذر یاد کرد و گفت: سانچی به سمت مقصد بندر دایسان کره جنوبی با محموله‌ای به میزان دقیق ۹۶۴ هزار بشکه میعانات گازی حرکت کرد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه قرارداد فروش میعانات به کره جنوبی به‌صورت بلند مدت است، گفت: این‌طور نیست که یک محموله به کره جنوبی ارسال شود و ما منتظر خرید بعدی باشیم (تک محموله)، بلکه این قرارداد به صورت بلندمدت است و دائم محموله‌هایی به سمت کره جنوبی ارسال می‌شود و هر ماه ۵ تا ۷ محموله این مسیر را می‌پیمایند.

وی با بیان اینکه ۲ شرکت کره جنوبی مسئول خرید این محموله‌ها هستند، گفت: قرارداد بلندمدت با این دو خریدار امضا شده و از ابتدای سال تا تاریخ ۲۵ دی‌ماه از بندر عسلویه ۱۲۶ فروند نفتکش میعانات گازی بارگیری کرده‌اند که از این تعداد ۵۳ فروند به مقصد کره جنوبی حرکت کرده‌اند.

موسوی افزود: نفتکش سانچی چهل و هشتمین نفتکش با محموله میعانات گازی بوده است که به مقصد کره جنوبی حرکت کرده است و پس از آن پنج محموله دیگر نیز در مسیر هستند.

وی از بارگیری نفتکش «حَسنا» در بندر عسلویه خبر داد و گفت:‌ این نفتکش ۷۰۰ هزار بشکه‌ای در حال بارگیری میعانات گازی است و امروز (۲۵ دی‌ماه) بارگیری آن تکمیل می شود و پس از تحویل اسناد، بارگیری این نفتکش به عنوان پنجاه‌وچهارمین محموله میعانات گازی به سمت بندر دایسان کره جنوبی راهی می‌شود.

 

منبع: ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید