تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

هر قسط وام سهام عدالت چقدر است؟

هر قسط وام سهام عدالت چقدر است؟

سهامداران سهام عدالت از اول دی ماه می‌توانند معادل ۵۰ درصد از ارزش سهام عدالت خود وام بگیرند، مبلغ سود و قسط پرداختی هر ماه این وام چقدر است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، از اول دی ماه سهامداران سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به بانک‌ها معادل ۵۰ درصد از ارزش سهام عدالت خود را به صورت وام دریافت کنند. نرخ سود این وام ۱۸ درصد و بازپرداخت آن سه ساله یعنی ۳۶ ماهه است. فقط سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند وام دریافت کنند که حدود ۳۰ میلیون نفر برآورد می‌شوند.

برخی از سهم‌های سبد سهام عدالت افزایش سرمایه داشته‌اند که با احتساب آن در پایان معاملات امروز، ارزش برگه سهام ۵۳۲ هزار تومانی به بیش از ۱۳ میلیون تومان و سهام یک میلیون تومانی حدود ۲۶ میلیون تومان ارزش دارد.

اما بدون این افزایش سرمایه‌ها، سهام ۵۳۲ هزار تومانی، حدود—تومان و سهام یک میلیون تومانی حدود –تومان ارزش دارد. میزان وام و اقساط آن در هر دو حالت بالا به این شرح است:

بدون افزایش سرمایه

برگه سهام ۵۳۲ هزار تومانی

ارزش سهام: ۱۰ میلیون تومان

میزان وام: ۵ میلیون تومان

مبلغ هر قسط: ۱۸۰ هزار تومان

برگه سهام یک میلیون تومانی

ارزش سهام: ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

میزان وام: ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

مبلغ هر قسط: ۳۴۰ هزار تومان

با افزایش سرمایه

برگه سهام ۵۳۲ هزار تومانی

ارزش سهام: ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

میزان وام: ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

مبلغ هر قسط: ۲۴۲ هزار تومان

برگه سهام یک میلیون تومانی

ارزش سهام: ۲۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

میزان وام: ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

مبلغ هر قسط: ۴۵۶ هزار تومان

از آنجایی که افزایش سرمایه‌ها هنوز اعمال نشده احتمالا بانک‌ها مبلغ وام را براساس ارزش فعلی سهام عدالت بدون محاسبه افزایش سرمایه‌ها به سهامداران بدهند که طبیعتا حالت اول باید در نظر گرفته شود.

اعداد و ارقام ذکر شده در این گزارش براساس آخرین صورتحساب سهام عدالت در پایان روز معاملاتی روز شنبه ۲۹ آذر ماه محاسبه شده و حدودی است. از آنجایی که مبلغ وام براساس ارزش روز سهام عدالت در نظر گرفته می‌شود ممکن است طی روزهای آینده که سهامداران برای دریافت وام به بانک‌ها مراجعه می‌کنند ارزش سهام عدالت کم‌تر یا زیادتر از این مبلغ شده است.

آخرین اخبار سهام عدالت را اینجا دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند