قشم ایر ۱۱۰ میلیارد در ۱۰ ماهه گذشته ضرر کرد/ استخدام بازنشسته‌ها یکی از اتهامات

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: نتیجه نهایی پرونده شرکت هواپیمایی قشم ایر در قالب گزارش به مراجع مربوطه ارسال خواهد شد تا با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.
قشم ایر ۱۱۰ میلیارد در ۱۰ ماهه گذشته ضرر کرد/ استخدام بازنشسته‌ها یکی از اتهامات

به گزارش تجارت‌نیوز، بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس از ورود کمیسیون اصل ۹۰ به پرونده شرکت هواپیمایی قشم ایر خبر داد و گفت: این شرکت از دارایی‌های متعلق به بابک زنجانی بود که به واسطه مطالبات وزارت نفت از وی، به تملک این وزارتخانه درآمد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت هواپیمایی قشم‌ ایر با اینکه می توانست سودده باشد و از طریق آزادسازی قیمت بلیط‌ها به درآمد دست یابد، اما امروز این شرکت عملا زیان‌ده شده است.

وی گفت: در شرایط کنونی پرونده شرکت هواپیمایی قشم ایر دارای چندین محور است که به کارگیری نیروهای بازنشسته یکی از این محورها محسوب می‌شود زیرا این شرکت جزء مجموعه‌های دولتی است.

پارسایی ادامه داد: طبق گزارش‌های واصله به کمیسیون اصل ۹۰، شرکت هواپیمایی قشم ایر می تواند از محل فروش بلیط به سوددهی قابل قبولی دست یابد، حال این شرکت به ظاهر با چندین دفاتر هواپیمایی قرارداد بسته است، اما براساس گزارش ها، قشم ایر در ۱۰ ماهه گذشته بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان متضرر شده است.

کمیسیون اصل ۹۰ با جدیت به پرونده شرکت هواپیمایی قشم ایر رسیدگی می‌کند

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با جدیت پرونده شرکت هواپیمایی قشم ایر را مورد بررسی قرار داده و در این راستا جلساتی را با حضور مسئولان مربوطه برگزار خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس ادامه داد: نتیجه نهایی پرونده شرکت هواپیمایی قشم ایر در قالب گزارش به مراجع مربوطه ارسال خواهد شد تا با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

این مطلب را به اشتراک بگذارید