قطار پرند خالی از مسافر

قطار پرند خالی از مسافر

در حالی که قطار حومه‌ای تهران – پرند روزانه ۱۱ نوبت حرکت می‌کند، حدود ۷۰ درصد ظرفیت این قطار خالی از مسافر است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حال حاضر قطار حومه‌ای تهران – پرند در ۱۱ نوبت رفت و ۱۱ نوبت برگشت، جابه‌جایی مسافران را انجام می‌دهد. با این حال حدود ۷۰ درصد ظرفیت این قطارها خالی است.

امسال ظرفیت مسافرگیری قطار حومه‌ای (ریل باس) پرند سه برابر افزایش یافته است؛ با این حال حدود ۷۰۰۰ نفر از ۱۰۰۰۰ نفر ظرفیت روزانه ایجاد شده خالی است که مسوولان خواستار همکاری گروه‌های ذی‌نفع برای جذب مسافر هستند.

هم‌اکنون شرکت قطارهای حومه‌ای در جهت فرهنگ‌سازی به منظور استفاده از قطار پرند، به دانشجویان بلیت رایگان ارایه می‌دهد. همچنین پارکینگی با ظرفیت ۲۰۰ خودرو در ایستگاه پرند احداث شده و نیز ساخت ایستگاه‌های دیگری در نزدیکی دانشگاه آزاد و در شاهراه میانی شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

با توجه به ۹۱ هزار واحد مسکن مهر و جمعیت ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفری که برای شهر جدید پرند پیش‌بینی شده، به جز قطار حومه‌ای، مترو نیز توسط شرکت عمران شهرهای جدید در حال ساخت است. هم‌اکنون برای تکمیل این مترو ۴۰۰ میلیارد تومان پول نیاز است و در صورت تامین اعتبار، احتمالا مترو پرند نیز نیمه دوم سال جاری افتتاح می‌شود. البته فروردین ماه سال جاری مترو فرودگاه امام (ره) افتتاح شد که ۳۵ کیلومتر از کل مسیر تهران – پرند را شامل می‌شود.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند