نوده فراهانی خبر داد:

قیمت حلیم و زولبیا و بامیه مشخص شد

قیمت حلیم و زولبیا و بامیه مشخص شد

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به تعیین قیمت ۲۵ هزار تومان برای هر کیلو حلیم، قیمت اقلام پرمصرف در ماه مبارک رمضان را اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران از قیمت گذاری سه قلم کالای پر مصرف در ماه مبارک رمضان تاکنون خبر داد و گفت: قیمت آش و حلیم نسبت به سال گذشته تغییری نداشته و هر کیلو حلیم به قیمت ۲۵ هزار تومان و هر کیلو آش و قیمت ۲۰ هزار تومان در ماه رمضان عرضه خواهد شد.

وی همچنین قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه را ۲۴ هزار تومان اعلام کرد که به دلیل افزایش قیمت برخی مواد اولیه آن، ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

همچنین طبق اعلام رئیس اتاق اصناف تهران، هر کیلو خرما به قیمت ۲۴۰۰۰ تومان در ماه مبارک رمضان عرضه می‌شود. بنابراین قیمت هر جعبه خرما که عموماً نیم کیلو وزن دارد و حدود ۱۲ هزار تومان خواهد بود.

نوده فراهانی با بیان اینکه همه واحدها باید طبق پروتکل‌های بهداشتی ستاد مدیریت کرونا عمل کنند و بازرسی‌ها در این مدت شدت می‌گیرد، اظهار کرد: همچنین با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، اتحادیه‌های صنفی سعی می‌کنند مردم را به خرید اینترنتی تشویق کنند تا کمتر از خانه خارج شوند، بنابراین شهروندان می‌توانند هم از سایت بازارگاه که قبلا راه اندازی شده به صورت اینترنتی اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند و هم برخی اتحادیه صنفی اقلام خود را در سایت اتحادیه‌ شان به فروش می‌رسانند.

همچنین، در زمینه کالاهای اساسی نیز طبق اعلام سازمان حمایت، ۵۰ هزار تن برنج هندی با قیمت کیلویی حداکثر ۸۰۰۰ تومان، به همین میزان شکر با قیمت کیلویی حداکثر ۵۹۰۰ تومان، ۲۵ هزار تن مرغ منجمد با قیمت کیلویی حداکثر ۱۲ هزار تومان، بیش از ۱۵ هزار تن گوشت قرمز منجمد با قیمت مصوب کیلویی حداکثر ۴۲ هزار تومان، ۵۰ هزار تن روغن خام برای تولید انواع روغن نباتی در سقف قیمت مصوب و ۱۰۰ هزار تن انواع خرمای مضافتی و کبکاب که با توجه به نوع، کیفیت، وزن بسته بندی و سایر مشخصه های آن توسط کارگروه تنظیم بازار استان قیمت گذاری می‌شود، از امروز در فروشگاه های زنجیره ای، اصناف منتخب، میادین میوه و تره بار و تعاونی‌ها برای ماه رمضان عرضه می‌شود.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند