تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت دلار امروز 30 مهر ماه 1399 چقدر شد؟

قیمت دلار امروز 30 مهر ماه 1399 چقدر شد؟

اولین قیمت امروز دلار در صرافی ملی کاهشی و در بازار آزاد افزایشی بود. قیمت این اسکناس آمریکایی تا ساعت ۱۶ امروز به ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز چهارشنبه اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار و یورو نسبت به دیروز باز هم کاهش یافت.

بهای دلار با افت ۵۰ تومانی نسبتت به آخرینن قیمت دیروز به رقم ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. همچنین این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 25470 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان قیمت خورده است.

با این که در ساعات پایانی روز گذشته در بازار آزاد قیمت تا کانال 26 هزارتومانی هم رسیده بود اما امروز در آغاز بازار قیمت‌ها در این بازار به کانال 28 هزار تومانی بازگشته است.

در دو روز گذشته که دلار روندی کاهشی در پیش گرفته بود و نرخ آن هر لحظه به دلار نیمایی نزدیک‌تر می‌شد برخی گمان می‌کرد دولت در پی ایجاد دلار تک نرخی است.

اما امروز ۳۰ مهر ماه قیمت جدید دلار در سامانه نیما اعلام شد و بر این اساس قیمت فروش دلار نیمایی با کاهش حدود هزار تومانی به رقم ۲۵ هزار و ۸۷۵ تومان رسید.

بر این اساس در حال حاضر هزار و 625 تومان اختلاف میان قیمت دلار در صرافی ملی و سامانه نیما وجود دارد.

آخرین نرخ

آخرین قیمت اعلام شده برای هر دلار در صرافی‌ملی تا ساعت 16:5 به 28 هزار 300 تومان برای فروش و 25 هزار و 620 تومان برای خرید رسید. ناگفته نماند که چند دقیقه پیش از این قیمت، این ارز تا 29هزار و 80 تومان برای فروش هم رسیده بود.

در حال حاضر هر دلار آمریکا در بازار آزاد نیز با قیمت 29 هزار تومان معامله می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند