طلا ۱۱۳۵ دلاری شد

در حالی که ارزش دلار آمریکا کاهش یافته و از بالاترین رقم ۱۴ سال اخیر که در جلسه قبلی به ثبت رسیده بود فاصله گرفته است، قیمت طلا روز چهارشنبه افزایش یافت. در حالی که ارزش دلار آمریکا کاهش یافته و از بالاترین رقم ۱۴ سال اخیر که در جلسه قبلی به ثبت رسیده بود
طلا  ۱۱۳۵ دلاری شد

در حالی که ارزش دلار آمریکا کاهش یافته و از بالاترین رقم ۱۴ سال اخیر که در جلسه قبلی به ثبت رسیده بود فاصله گرفته است، قیمت طلا روز چهارشنبه افزایش یافت.
در حالی که ارزش دلار آمریکا کاهش یافته و از بالاترین رقم ۱۴ سال اخیر که در جلسه قبلی به ثبت رسیده بود فاصله گرفته است، قیمت طلا روز چهارشنبه افزایش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۴ درصد افزایش به ۱۱۳۵ دلار و ۸۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در جلسه قبلی ۰٫۶ درصد کاهش یافته بود.
جفری هالی، تحلیلگر موسسه اوآندا در سنگاپور گفت: «ما شاهد نوسان زیادی در بازار هستیم که ناشی از جهت حرکت ارزش دلار است…اگر قیمت طلا از رقم ۱۱۰۰ دلار که یک رقم مهم به لحاظ روانی است پایین تر بیاید، طبیعتا تا کریسمس شاهد خروج خروج مقادیر بیشتری سرمایه از بازار طلا خواهیم بود و این ممکن است موجب کاهش بیشتر قیمت ها شود.»
شاخص دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۰۳٫۱۴۰ رسید. شاخص دلار روز سه شنبه به رقم ۱۰۳٫۶۵ رسید که بالاترین رقم از دسامبر ۲۰۰۲ تاکنون بود.
جیمز استیل، تحلیلگر بانک اچ اس بی سی در یادداشتی نوشت: «هر گونه عقب نشینی دلار می تواند موجب تقویت قیمت طلا شود.»
وی افزود: «قیمت طلا ممکن است به رقم ۱۱۰۰ دلار نزدیک شود، اما  ما فکر نمی کنیم که قیمت ها به زیر این سطح برسد. اگر قیمت ها به زیر ۱۱۰۰ دلار برسد، می توان انتظار داشت که دلالان فرصت طلب وارد بازار شوند و خرید ها افزایش یابد.»
فدرال رزرو آمریکا که هفته گذشته نرخ بهره را افزایش داد، این سیگنال را ارسال کرده که سال آینده ممکن است افزایش نرخ های بیشتری در پیش باشد.
به گزارش رویترز،افزایش نرخ بهره در سال آینده ممکن است ارزش دلار را بالاتر ببرد و کالاهای ارزش گذاری شده به ارز آمریکا از جمله طلا را برای دارندگان سایر ارزها گران تر کند. این مسئله سبب کاهش تقاضا و افت قیمت فلز زرد خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز