قیمت طلا و ارز امروز سوم اردیبهشت / ربع سکه ۱٫۷ میلیون تومان

قیمت طلا و ارز امروز سوم اردیبهشت / ربع سکه ۱٫۷ میلیون تومان

قیمت طلا و سکه در بازار امروز علی‌رغم اعلام پایان معافیت‌های ایران تغییر چشمگیری نداشت و قیمت هر قطعه ربع سکه در یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ثابت ماند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا امروز سه‌شنبه سوم اردیبهشت در بازارهای جهانی با توجه به کاهش تقاضا نسبت به این فلز گرانبها روندی نزولی داشت و با گذر از کف قیمتی ۱۲۷۴ دلار به ۱۲۶۸ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، به گفته مارگارت یانگ، تحلیلگر شرکت «سی ام سی مارکتس»، طلا اخیراً تلاش می‌کند در محدوده ۱۲۷۴ تا ۱۲۷۵ دلار کف قیمت پیدا کند به خصوص که روند صعود بازارهای سهام ادامه دارد.

بازارهای سهام آسیا نزدیک به بالاترین رکورد ۹ ماه اخیر که هفته گذشته به آن صعود کرده بودند، ایستادند در حالی که شاخص‌های سهام وال‌استریت نیز به سوی رکوردزنی دوباره پیش می‌روند.

درخشش عملکرد بازارهای سهام از جذابیت طلا کاسته و بهای این فلز ارزشمند اکنون بیش از پنج درصد کمتر از اوج قیمت امسالش در فوریه است.

آمار اقتصادی مطلوب آمریکا و چین نیز نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی را در میان سرمایه گذاران تخفیف داده است.

شاخص دلار آمریکا نیز نزدیک به رکورد ۹۷.۷۱ واحد سال ۲۰۱۹ ایستاد.

بر اساس گزارش رویترز، بازارها اکنون منتظر انتشار آمار تولید ناخالص داخلی آمریکا هستند که اواخر هفته جاری منتشر می‌شود تا دید شفاف‌تری نسبت به اوضاع بزرگترین اقتصاد جهان داشته باشند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام خبرگزاری تسنیم، در بازار غیررسمی امروز (۳ اردیبهشت ۱۳۹۸) تا ساعت ۱۶، قیمت دلار برای فروش ۱۳،۸۰۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۷۰۰ تومان و ۱۳۸۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۵،۶۸۸ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۷۲۶ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۵۶۰۰ تومان و ۱۵۷۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۱۹:۳۰، قیمت سکه تمام بهار طرح قدیم چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۸۴۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که بهای انواع سکه تمام با افت قیمت روبرو بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۳۳ هزار و ۹۹۸ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ۹۶۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند