قیمت طلا و ارز امروز ۱۷ اردیبهشت / نیم سکه به ۲۹۰۰۰۰۰ تومان رسید

قیمت طلا و ارز امروز ۱۷ اردیبهشت / نیم سکه به ۲۹۰۰۰۰۰ تومان رسید

قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر رشد نرخ ارز و ثبات نسبی بهای جهانی فلز گرانبها بود به طوریکه هر قطعه نیم سکه به ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز سه‌شنبه پس از تهدید ترامپ برای افزایش تعرفه واردات کالاهای چینی و تنش‌های این دو کشور افزایش یافت ولی در رقم ۱۲۸۰ دلار برای هر اونس ماندنی شد.

براساس گزارش ایسنا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه با تغییر موضع ناگهانی از اظهارات هفته پیش خود که در آن از پیشرفت مذاکرات تجاری میان واشنگتن و پکن تمجید کرده بود درباره افزایش تعرفه‌ها روی واردات کالاهای چینی هشدار داد. تهدید ترامپ ریسک‌گریزی سرمایه‌گذاران را برانگیخت و در نتیجه آن بازارهای سهام آسیا به پایین‌ترین حد خود در پنج هفته اخیر سقوط کردند.

استفن اینس مدیر معاملات شرکت مدیریت دارایی اس پی آی گفت: با تشدید جنگ تجاری از روز دوشنبه کاتالیزورهای قابل توجهی برای صعود قیمت طلا فراهم شده است با این حال مذاکرات تجاری آمریکا و چین هنوز به بن‌بست نرسیده و پکن تأیید کرده که یک هیأت را برای دور جدید مذاکرات به آمریکا خواهد فرستاد.

بخشی از بازار همچنان انتظار دارد آمریکا و چین به تفاهم برسند و تهدید ترامپ برای افزایش تعرفه‌ها تنها یک تاکتیک مذاکره است.

بر اساس گزارش رویترز، ذخایر اس پی دی آر گلد تراست که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است روز دوشنبه ۰.۱۶ درصد کاهش یافت و به ۷۳۹.۶۴ تن رسید که پایین‌ترین میزان از ۱۱ اکتبر بود.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام خبرگزاری موج، در بازار غیررسمی امروز (۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸) تا ساعت ۱۶، قیمت دلار برای فروش ۱۴،۹۴۴ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۴،۷۵۰ تومان و ۱۴،۹۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۶،۸۵۰ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۷۰۶ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای ا برای خرید و فروش به ترتیب ۱۶،۶۵۰ تومان و ۱۶،۸۵۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تا ساعت ۱۷:۳۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم پنج میلیون و ۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید پنج میلیون و ۱۶۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که بهای انواع سکه تمام نسبت به دیروز روندی صعودی داشته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۶۹ هزار و ۷۷۹ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و یک میلیون و ۳۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند