قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۱۷ فروردین

قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۱۷ فروردین

قیمت طلا و سکه در بازار امروز ۱۷ فروردین متاثر از افزایش نسبی بهای جهانی طلا بود و بهای انواع سکه طلا با رشد قیمت مواجه شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازارهای جهانی در شب گذشته در حالی بسته شد که قیمت طلا روز پنجشنبه به کمترین میزان خود در دو ماه و نیم گذشته رسید. اما جمعه شب با رشد نسبی خود به ۱۲۹۲ دلار در هر اونس دست یافت.

براساس گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که به دنبال انتشار آمارهای مثبت از بازار کار آمریکا شاخص ها در بورس وال استریت شاهد رشد بوده، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت، اما کند شدن رشد دستمزدها در آمریکا موجب محدود شدن افت قیمت طلا شد.

قیمت طلا در پایان معاملات دیروز با تغییری جزئی به ۱۲۹۱ دلار و ۳۰ سنت رسید. روز پنجشنبه قیمت فلز زرد تا رقم ۱۲۸۰ دلار و ۵۹ سنت پایین آمده بود که کمترین رقم از ۲۵ ژانویه تاکنون بود. قیمت فلز زرد در این هفته حدود ۰٫۱ درصد افت داشت. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۲۹۵ دلار و ۶ سنت رسید.

بر اساس گزارش وزارت کارآمریکا رشد اشتغال‌در این کشور در ماه مارس از پایین ترین رقم ۱۷ ماه اخیر فراتر رفت و مناسب بودن آب و هوا در این ماه موجب رونق فعالیت های اقتصادی در بخش هایی نظیر ساخت و ساز شد.

اس‌پی‌انجل تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «آمارهای بسیار خوبی منتشر شده است… و این بدان معناست که اقتصاد آمریکا خوب کار می کند و پس از یک دوره کندی رشد در سه ماهه نخست سال شاهد شتاب گرفتن رشد هستیم.»

وی افزود: «این آمارها برای اقتصاد و بازار بورس خوب است اما در عین حال‌موجب تضعیف قیمت طلا می شود.»

پس از انتشار آمارهای بازار کار آمریکا قیمت طلا ابتدا افتی ۰٫۶ درصدی را تجربه کرد.اما‌ با انتشار جزئیات بیشتر از گزارش بازار کار آمریکا بخشی از افت قیمت طلا جبران شد زیرا این گزارش نشان می داد که در ماهمارس روند رشد دستمزدها کندتر شده است.

جیم ویکوف تحلیلگر موسسه کیتکو متالز در این باره گفت، انتشار آمارهای مناسب از بازار کار آمریکا برای رشد شاخص ها در بورس آمریکا کافی بود اما این آمارها به اندازه کافی قوی نبود که نظر تجار در مورد سیاست پولی فدرال رزرو را تغییر دهد. آنها همچنان فکر می کنند که بانک مرکزی آمریکا عجله ای برای افزایش بیشتر نرخ بهره ندارد.

دیگر عامل تضعیف قیمت طلا بهبود احساس ریسک پذیری در بین سرمایه گذاران بوده که به دلیل امیدواری به نتیجه مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین به وجود آمده است. این مسئله همچنین موجب تقویت ارزش دلار شده است.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام خبرگزاری تسنیم، در بازار غیررسمی امروز (۱۷ فروردین ۱۳۹۸) تا ساعت ۱۶، قیمت دلار برای فروش ۱۳،۲۰۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۱۰۰ تومان و ۱۳۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۵،۲۱۵ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۷۱۳ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۵۱۰۰ تومان و ۱۵۲۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام بهار طرح قدیم چهار میلیون و ۵۷۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۷۴۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام با رشد مواجه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۳۱ هزار و ۶۸۹ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۶۶۰ هزار تومان و ۸۸۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند