قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۲۲ فروردین

قیمت طلا و سکه در بازار امروز با توجه به کاهش نسبی بهای جهانی طلا و نرخ دلار روندی نزولی داشت و با افت فیمت مواجه بود.
قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۲۲ فروردین

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا امروز در بازارهای جهانی قدری کاهش یافت اما به دلیل نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی کشورها در نزدیکی ۱۳۰۰ دلار در هر اونس باقی ماند.

براساس گزارش ایسنا، پس از اینکه گزارش نشست مارس بانک مرکزی آمریکا انتظارات برای پایین ماندن نرخ‌های بهره را تقویت کرد، شاخص دلار نزدیک به پایین‌ترین حد خود در دو هفته اخیر معامله شد.

طبق گزارش رویترز، همچنین ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا احتمال اقدامات حمایتی بیشتر برای اقتصاد منطقه یورو در صورت تداوم کندی اقتصاد این حوزه را مطرح کرد.

نرخ‌های بهره پایین‌تر هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را کاهش داده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را تقویت می‌کند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، صرافی ملی امروز (۲۲ فروردین ماه)، قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۶۴۰ تومان و ۱۳۷۴۰ تومان اعلام کرده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی نیز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۵۴۴۰ تومان و ۱۵۵۴۰ تومان اعلام کرد. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۳۶ تومان تعیین شد.

طبق نرخ‌های اعلامی سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام بهار طرح قدیم چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۷۶۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که انواع سکه تمام نسبت به دیروز با افت نسبی همراه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۴۲ هزار و ۵۳۹ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۷۴۰ هزار تومان و ۹۴۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز