ربع سکه ۱۴۸۰۰۰۰ تومان شد / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۱۱

ربع سکه ۱۴۸۰۰۰۰ تومان شد / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۱۱
قیمت طلا و سکه امروز با وجود ثبات نسبی بهای جهانی طلا و افزایش نرخ ارز تغییر چندانی نداشت و بر این اساس قیمت ربع سکه یک میلیون و 480 هزار تومان شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا امروز سه‌شنبه در بازارهای جهانی با توجه به نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی، افزایش یافت و به ۱۳۹۸ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، به گفته مارگارت یانگ یان، تحلیلگر بازار در شرکت “سی ام سی مارکتس”، جنگ تجاری مورد توجه بازار قرار گرفته و توجه بازار از جنگ تجاری آمریکا و چین به اختلاف آمریکا و اتحادیه اروپا جلب شده است.

آمریکا در خصوص اختلاف دیرینه‌ای که با اروپا بر سر یارانه‌های هواپیما دارد، فشار روی این منطقه را افزایش داد و تهدید کرد روی ۴ میلیارد دلار کالاهای اتحادیه اروپا تعرفه وضع خواهد کرد که علاوه بر تعرفه‌هایی خواهد بود که در آوریل روی ۲۱ میلیارد دلار کالای اروپایی اعلام کرده بود.

از سوی دیگر آمار نشان داد فعالیت بخش تولید در سراسر اروپا و آسیا در ژوئن رشد منفی پیدا کرده و رشد بخش تولید آمریکا هم آهسته شده است. آمار مذکور سیاست گذاران را برای جلوگیری از وقوع رکود اقتصادی تحت فشار قرار داده است.

با این حال رشد قیمت طلا به دلیل قوی ماندن ارزش دلار که نزدیک به بالاترین حد خود در بیش از یک هفته اخیر ایستاده است و توافق میان آمریکا و چین برای ازسرگیری مذاکرات تجاری، محدود ماند. قیمت طلا در ۱۵ ژوئن تحت تأثیر افت ارزش دلار و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، به مرز ۱۴۳۸ دلار و ۶۳ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ۱۴ مه سال ۲۰۱۳ بود.

بر اساس گزارش رویترز، بازار اکنون به آمار اشتغال غیرکشاورزی آمریکا چشم دوخته که روز جمعه منتشر می‌شود و به سرمایه گذاران کمک می‌کند به ارزیابی اقدامات سیاست پولی احتمالی بانک مرکزی آمریکا بپردازند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است به ۱۴۱۰ دلار بهبود پیدا کند زیرا در محدوده بین ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۷ دلار حمایت یافته است.

موجودی طلای “اس پی دی آی گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه ۰.۷۸ درصد رشد کرد و به ۸۰۰.۲۰ تن رسید.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۴/۱۱، قیمت دلار برای فروش ۱۲,۷۹۶ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۷۰۰ تومان و ۱۲۸۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۴,۷۰۰ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۳۸ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۴۶۰۰ تومان و ۱۴۷۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۲۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۳۳۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۵۱۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۲۶ هزار و ۱۴۹ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و ۹۹۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند