هر گرم طلا به ۴۲۸۲۲۶ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۱۹

بازار طلا و سکه امروز تحت تاثیر افزایش بهای جهانی طلا و ثبات نرخ ارز بود و بر این اساس هر گرم طلای 18 عیار به 428 هزار و 226 تومان رسید.
هر گرم طلا به ۴۲۸۲۲۶ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۱۹

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز چهارشنبه با توجه به رشد ارزش دلار کاهش یافت اما در ادامه با افزایش چشمگیری روبرو شد و به ۱۴۰۷ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت سی ام سی مارکتس در این باره گفت: قوی‌تر شدن دلار عامل اصلی کاهش قیمت‌های طلا بوده است. در مجموع به نظر می‌رسد بازار از انتظاراتش در خصوص کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا عقب نشینی کرده است. همچنین سرمایه گذاران در حال سودگیری از رشد اخیر قیمت طلا هستند و قراردادهای خریدشان را در آستانه انتشار گزارش نشست ماه گذشته بانک مرکزی آمریکا کاهش می‌دهند.

جزئیات نشست سیاست پولی ماه گذشته بانک مرکزی آمریکا بعدازظهر امروز چهارشنبه منتشر می‌شود.

دلار در معاملات امروز تحت تأثیر ضعیف شدن انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره آمریکا که بازده اوراق خزانه را بالا برد، در برابر سبدی از ارزهای بزرگ به بالاترین حد در سه هفته گذشته صعود کرد. قوی‌تر شدن دلار طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند.

رشد بیشتر ارزش دلار به اظهارات جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا بستگی خواهد داشت که از روز چهارشنبه به مدت دو روز در برابر کنگره به توضیحات در خصوص سیاست پولی خواهد پرداخت.

نرخ‌های بهره پایین‌تر از قیمت طلا که دارایی بدون سوددهی است، پشتیبانی می‌کند و رشد ارزش دلار را محدود خواهد کرد.

همچنین لری کودلاو، مشاور اقتصادی کاخ سفید اعلام کرد مقامات تجاری آمریکا و چین روز سه شنبه مکالمات تلفنی سازنده‌ای داشته‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، ویلبر رأس، وزیر بازرگانی آمریکا اعلام کرد دولت آمریکا مجوزهایی به شرکت‌هایی که به دنبال فروش کالا به شرکت هواوی چین هستند، صادر خواهد کرد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۴/۱۹، قیمت دلار برای فروش ۱۲,۷۴۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۶۵۰ تومان و ۱۲۷۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۴,۶۴۶ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۰۷ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۴۵۵۰ تومان و ۱۴۶۵۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۳۳۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۵۳۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز رشد نسبی داشته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۲۸ هزار و ۲۲۶ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان و ۹۸۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز