قیمت ربع سکه به ۱۴۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۲۹

قیمت ربع سکه به ۱۴۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۲۹
قیمت طلا و سکه در بازار امروز تحت تاثیر رشد بهای جهانی طلا و افزایش نسبی نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت هر قطعه ربع سکه به یک میلیون و 400 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار جهانی طلا روز جمعه در حالی بسته شد که بهای طلا کمی از رکورد ۶ ساله خود عقب‌نشینی کرد و به رقم ۱۴۲۶ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش رویترز، در حالی که ارزش دلار تقویت شده و پس از عبور موقتی قیمت طلا از رقم ۱۴۵۰ دلار سرمایه گذاران اقدام به برداشت سود کرده اند، قیمت فلز زرد روز جمعه بیش از یک درصد کاهش یافت.

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱٫۴۳ درصد کاهش به ۱۴۲۵ دلار و ۳۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل دیروز به بالاترین رقم از می ۲۰۱۳ یعنی ۱۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت رسیده بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۴۲۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.

مایکل ماتوسک تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «دلالان و تجار پس از رشد قیمت ها در ۲ روز گذشته شروع به برداشت سود کرده اند. به علاوه همواره وقتی ارزش دلار بالا می رود شاهد وارد آمدن اندکی فشار بر قیمت طلا هستیم.»

قیمت فلز زرد در طی ۲ دو روز گذشته و به دلیل احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ۳ درصد افزایش یافته بود. ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی روز جمعه حدود ۰٫۳ درصد افزایش یافت و روند کاهشی شدید روز پنجشنبه را پشت سر گذاشت.

جاناتان بوتلر، تحلیلگر موسسه میتسوبیشی گفت: قیمت طلا همچنان در وضعیت خوبی قرار دارد. نرخ بهره و فضای حاکم بر بازار دلار، وضعیت نامشخص جنگ تجاری میان آمریکا و چین و همچنین وضعیت ژئوپلتیک خاورمیانه همگی موجب شده تا فضایی افزایشی در بازار طلا پدید بیاید.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۴/۲۹، قیمت دلار برای فروش ۱۱۶۵۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۵۵۰ تومان و ۱۱۶۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۳۵۵۰ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۳۰ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۴۵۰ تومان و ۱۳۵۵۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۲۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۳۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۱۱۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز با کاهش محسوسی همراه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۳۹۷ هزار و ۷۵۴ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۹۵۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند
مطالب گزیده از سراسر وب پیشنهاد یکتانت