قیمت ربع سکه به ۱۴۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۳۱

قیمت طلا و سکه در بازار امروز با توجه به ثبات نسبی در بازار جهانی طلا و بازار ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت ربع سکه به یک میلیون و 450 هزار تومان رسید.
قیمت ربع سکه به ۱۴۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۳۱

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت جهانی طلا امروز دوشنبه با توجه به عملکرد ضعیف بازارهای مالی اروپا و رشد ارزش دلار در بازارهای جهانی تغییر چشمگیری نداشت و در محدوده ۱۴۲۶ دلار در هر اونس نوسان کرد.

براساس گزارش ایسنا، به گفته برایان لاین، مدیرکل شرکت «گلد سیلور سنترال»، تحولات اخیر خاورمیانه و همچنین افت ارزش معاملات سهام و دورنمای کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا، از قیمت طلا پشتیبانی کرده است اما سرمایه‌ گذاران نگران دلار قوی‌تر هستند.

شاخص‌های سهام بازار آسیا در معاملات روز دوشنبه که سرمایه‌ گذاران انتظارات برای کاهش چشمگیر نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا را تعدیل کردند با کاهش روبه‌رو شدند.

بر اساس گزارش رویترز، احتمال کاهش اندک نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا باعث شد ارزش دلار رشد کند و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر کند.

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرده که بانک مرکزی آمریکا در نشست ماه جاری خود احتمالا نرخ‌های بهره را به میزان ۲۵ واحد کاهش خواهد داد و ممکن است با توجه به وضعیت رشد اقتصاد جهانی و ابهامات تجاری نرخ‌های بهره را در آینده کاهش بیشتری دهد.

موجودی طلای صندوق «اس پی دی آر گلدتراست» که بزرگترین صندوق سرمایه‌ گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه ۰.۷۲ درصد رشد کرده و به ۸۲۰.۴۹ تن رسیده بود.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ تا ساعت ۱۸، قیمت دلار برای فروش ۱۱,۹۰۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۸۰۰ تومان و ۱۱۹۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۳,۸۰۰ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۱۲ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۷۰۰ تومان و ۱۳۸۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۲۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۱۸۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۲۷۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز روندی صعودی داشته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۹ هزار و ۷۵۸ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و ۹۷۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز