قیمت هر گرم طلا به ۴۴۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۴

قیمت هر گرم طلا به ۴۴۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۴/۴

بازار طلا و سکه امروز تحت تاثیر افزایش بهای جهانی طلا و افت نرخ ارز بود که بر این اساس قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۴۴۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا امروز سه‌شنبه تحت تاثیر افت ارزش دلار و سیاست بانک مرکزی آمریکا افزایش یافت و به بالاترین رکورد خود در ۶ سال گذشته رسید که هم اکنون بهای جهانی طلا ۱۴۳۰ دلار در هر اونس است.

براساس گزارش ایسنا، در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۱.۶ درصد افزایش یافت و به ۱۴۴۰ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت “سی ام سی مارکتس، احتمال کاهش نرخ‌های بهره، ضعیف شدن ارزش دلار آمریکا و تنش‌ها در خاورمیانه فضای ایده‌آلی برای افزایش قیمت طلا فراهم کرده است.

جذابیت طلا با ضعیف شدن ارزش دلار که روز سه‌شنبه به پایین‌ترین حد در سه ماه اخیر سقوط کرد، تقویت شد. بانک مرکزی آمریکا تحت تأثیر نگرانی‌ها نسبت به پیامدهای جنگ تجاری ممکن است پیش از پایان سال نرخ‌های بهره را کاهش دهد و بالا رفتن انتظارات بازار در خصوص تسهیل سیاست پولی آمریکا، دلار را با فشارهای کاهشی روبه‌رو کرده است.

موجودی طلای “اس پی دی آی گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، پس از این که روز جمعه شاهد بزرگترین رشد درصدی خود در حدود ۱۱ سال گذشته بود، روز دوشنبه نیز ۰.۳۷ درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین سرمایه گذاران منتظر دیدار رؤسای جمهور آمریکا و چین در حاشیه دیدار سران گروه ۲۰ در ژاپن هستند که فعلاً در جنگ تجاری خود آتش‌بس داده‌اند.

آلفون سو اسپارزا ، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: رویداد مهم هفته جاری دیدار میان ترامپ و همتای چینی وی خواهد بود که ممکن است در صورت مثبت بودن، این دیدار به توقف روند صعودی طلا منجر شود، اما از سوی دیگر اگر دولت ترامپ رویکرد خصمانه‌ای در پیش گیرد قیمت طلا با افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران برای دارایی مطمئن، افزایش بیشتری پیدا خواهد کرد.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در سطح ۱۴۳۹ دلار با مقاومت روبه‌روست و اگر این قیمت شکسته شود طلا می‌تواند تا مرز ۱۴۶۱ دلار پیش‌روی کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۵ دلار و ۴۷ سنت رسید هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و ۸۱۲ دلار معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۵۳۷ دلار و ۷۵ سنت ایستاد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۴/۰۴، قیمت دلار برای فروش ۱۳,۰۹۰ تومان گزارش شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۰۰۰ تومان و ۱۳۱۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در بازار غیررسمی امروز ۱۵,۰۰۰ تومان است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۸۹ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۴۹۰۰ تومان و ۱۵۰۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۲۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۶۷۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۴۰ هزار تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومان و یک میلیون و ۲۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند