قیمت سکه امامی به ۳۹۸۵۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۷/۲۰

قیمت سکه امامی به ۳۹۸۵۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۷/۲۰
قیمت طلا و سکه امروز با توجه به سقوط بهای جهانی فلز زرد و ثبات نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت هر قطعه سکه امامی به سه میلیون و 985 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار جهانی طلا در حالی جمعه شب بسته شد که قیمت طلا تحت تاثیر کاهش نگرانی‌های جنگ تجاری چین و آمریکا و علاقه سرمایه‌گذاران به خرید دارایی‌های پرریسک، سقوط کرد و به ۱۴۸۹ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش رویترز، این دومین سقوط بزرگ هفتگی قیمت طلا در سال جاری بود.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا که تا ۱۴۷۸ دلار هم پایین آمده بود، با بسته شدن بازارها (بامداد شنبه به وقت تهران) در ۱۴۹۱.۸۰ دلار تثبیت شد که ۰.۶۰ درصد پایین‌تر از قیمت بسته شده روز گذشته بود.

طبق گزارش مهر، جیم وایکاف، تحلیل‌گر ارشد کیتکو متالز، می‌گوید: به نظر می‌رسد که چین و آمریکا برای رسیدن به یک توافق، با حداقل یک توافق محدود، به هم نزدیک شده‌اند. این باعث بهبود روحیه سرمایه‌گذاران شده (به ویژه سرمایه‌گذاران در دارایی‌های ریسک‌دارتری مانند سهام) و بر قیمت سرمایه‌های امنی مانند طلا تاثیری منفی گذاشته است.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۹۸/۷/۲۰ تا ساعت ۱۸، ۱۱,۳۹۲ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۳۰۰ تومان و ۱۱۴۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار امروز ۱۲,۶۰۰ تومان اعلام شده که بانک مرکزی نیز قیمت یورو را ۴۶۳۷ تومان تعیین کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۵۰۰ تومان و ۱۲۶۰۰ تومان اعلام کرده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸:۳۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و ۹۸۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید سه میلیون و ۹۸۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که انواع قیمت سکه تمام نسبت به روز پنج‌شنبه کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۶ هزار و ۲۹۶ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۴۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان و ۸۵۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند