قیمت سکه گرمی به ۸۱۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۷/۲۸

قیمت سکه گرمی به ۸۱۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۷/۲۸

قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر ثبات نرخ جهانی فلز گرانبها و بهای ارز بود که بر این اساس قیمت سکه گرمی به ۸۱۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی با توجه به تعطیلی بازارها تغییری نداشت و در رقم ۱۴۹۱ دلار در هر اونس ثابت ماند.

براساس این گزارش، تحلیلگران اقتصادی وال استریت بر این باورند که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده روند نزولی خواهد داشت ولی از سوی دیگر سرمایه گذاران مین استریت پیش بینی می کنند که قیمت طلا در هفته پیش رو با افزایش روبرو خواهد شد.

بیل باروش رئیس موسسه سرمایه گذاری Blue Line Futures در این باره گفت: وضعیت موجود در بازارهای مالی جهان، سرمایه گذاران بازار طلا را با چالش جدی روبرو کرده است. به نظر من احتمال افت بیشتر قیمت طلا در روزهای آینده وجود دارد. البته طلا هنوز توانسته است سطح حمایتی زیر ۱۵۰۰ دلار را حفظ کند.

وی افزود: من انتظار نوسان شدید قیمت طلا را ندارم ولی در کوتاه مدت به طور محتاطانه ای امیدوار هستم و در بلند مدت نیز معتقدم قیمت طلا روند صعودی خواهد داشت.

در نظرسنجی این هفته ۱۴ تحلیلگر وال استریت شرکت کردند که ۷ نفر معادل ۵۰ درصد به کاهش قیمت طلا در روزهای آینده رای دادند. ۲ تحلیلگر معادل ۱۴ درصد اعلام کردند قیمت طلا افزایش خواهد یافت و ۵ نفر دیگر معادل ۳۶ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا تغییر محسوسی نخواهد داشت.

در نظرسنجی آنلاین نیز ۸۷۶ نفر شرکت کردند که ۴۹۰ نفر معادل ۵۶ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد. ۲۱۴ نفر دیگر معادل ۲۴ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۱۷۲ نفر معادل ۲۰ درصد نیز گفتند قیمت طلا تغییری نخواهد داشت.

آدریان دی تحلیلگر ارشد بازار طلا نیز گفت: قیمت طلا در کوتاه مدت صعودی خواهد بود ولی قیمتها با رشد فزاینده و چشمگیری روبرو نخواهد شد. هنوز نااطمینانی زیادی در بازارهای مالی جهان وجود دارد. علی رغم برخی تحولات مثبت در قبال توافق تجاری آمریکا و چین و برگزیت، که هر تاثیر منفی بر قیمت طلا دارد، هیچ یک از این دو توافق هنوز نهایی نشده است.

به اعتقاد برخی تحلیلگران بین المللی، تصمیم پارلمان انگلیس درباره توافق برگزیت می تواند تا حد زیادی روند بازارهای بین المللی طی روزهای آینده را مشخص کند. اگر پارلمان انگلیس توافق اخیر برگزیت را تصویب کند، اعتماد در بازارهای بین المللی افزایش خواهد یافت و این مساله موجب کاهش قیمت طلا خواهد شد. اگر پارلمان انگلیس این توافق را رد کند و برگزیت بار دیگر به تاخیر بیفتد، این مساله به نفع طلا خواهد بود.

افشین نبوی تحلیلگر ارشد موسسه ام کی اس سوئیس بر این باور است که حتی اگر پارلمان انگلیس توافق پیشنهادی برگزیت را تصویب کند، سرمایه گذاران به این زودی به آرامش نخواهند رسید چرا که نگرانی های زیادی درباره اوضاع اقتصادی انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا وجود دارد. ضعف اقتصادی انگلیس پس از برگزیت می تواند تاثیر منفی زیادی بر اقتصاد اتحادیه اروپا و در نهایت اقتصاد جهانی داشته باشد.

وی بر این باور است که قیمت طلا در کوتاه مدت تغییر چندانی نخواهد کرد ولی در بلندمدت پتانسیل زیادی برای صعود دارد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ تا ساعت ۱۷، ۱۱,۴۰۴ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۳۰۰ تومان و ۱۱۴۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار امروز ۱۲,۵۹۵ تومان اعلام شده که بانک مرکزی نیز قیمت یورو را ۴۶۹۱ تومان تعیین کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۵۰۰ تومان و ۱۲۶۰۰ تومان اعلام کرده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۷، قیمت سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و ۹۶۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید سه میلیون و ۹۶۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به دیروز با رشد نسبی مواجه شده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۴ هزار و ۲۱۸ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۲۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان و ۸۱۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند