قیمت نیم سکه به ۲۰۷۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۷/۳

قیمت نیم سکه به ۲۰۷۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۷/۳

قیمت طلا و سکه امروز با توجه به ثبات نرخ ارز تابع کاهش بهای جهانی فلز گرانبها بود که بر این اساس قیمت نیم سکه به دو میلیون و ۷۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت جهانی طلا امروز چهارشنبه با توجه به خرید سرمایه گذاران برای سودگیری از رشد قیمت روز گذشته، افت پیدا کرد و به ۱۵۱۸ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، با این حال قیمت طلا از درخواست رسمی استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا توسط دموکراتها که باعث برانگیخته شدن نگرانیهای سیاسی شده است، پشتیبانی شده است. دموکراتها ترامپ را متهم کرده‌اند به دنبال کمک خارجی برای کنار زدن جو بایدن، رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده بوده است.

استفن اینس، استراتژیست شرکت اکسی تریدر اظهار کرد: آشفتگی در چشم انداز سیاسی، به ضعف اقتصاد کلان افزوده شده و این ریسک ممکن است باعث نزول بازارهای سهام و تضعیف دلار آمریکا شود اما در عوض به نفع طلا خواهد بود. همچنین عامل دیگری که از فلز زرد پشتیبانی کرد، آمار اعتماد مصرفی آمریکا بود که نگرانی‌ها نسبت به اقتصاد جهانی را تشدید کرد.

شاخص دلار آمریکا در تجارت آسیایی ثابت ماند در حالی که بازارهای سهام تحت تاثیر ابهامات سیاسی آمریکا کاهش پیدا کردند.

اظهارات تند روز سه شنبه ترامپ درباره چین در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بار دیگر نگرانی‌ها نسبت به روند پیشرفت مذاکرات تجاری میان دو کشور را برانگیخت.

بر اساس گزارش رویترز، اختلاف تعرفه‌ای میان دو اقتصاد بزرگ جهان بیش از یک سال است که ادامه دارد و باعث التهاب بازارهای جهانی و کندی رشد اقتصاد جهانی شده و در نتیجه قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۸ درصد رشد کرده است.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است به بیش از ۱۵۴۶ دلار صعود کند زیرا مقاومت در سطح ۱۵۲۴ دلار را شکسته است.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ تا ساعت ۱۷، ۱۱,۳۵۰ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۲۵۰ تومان و ۱۱۳۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار امروزتا ساعت ۱۸، ۱۲,۶۴۳ تومان اعلام شده که بانک مرکزی نیز قیمت یورو را ۴۶۱۹ تومان تعیین کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۵۵۰ تومان و ۱۲۶۵۰ تومان اعلام کرده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸:۳۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۲۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۳۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت سکه تمام طرح جدید با کاهش نسبی همراه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۹ هزار و ۷۵۸ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۷۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان و ۸۵۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند