قیمت سکه امامی به ۳۹۹۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۸/۱۱

قیمت سکه امامی به ۳۹۹۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۸/۱۱

قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر افزایش چشمگیر بهای جهانی فلز گرانبها و رشد نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به ۳ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار جهانی طلا در حالی جمعه شب بسته شد که قیمت طلا به ۱۵۱۴ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش فارس، جاناتان باتلر، تحلیلگر میتسوبیشی گفت: «در حال حاضر طلا تحت فشار آمارهای مثبت اقتصادی است… با توجه به اینکه فدرال رزرو تصمیم دارد که فعلا نرخ بهره را کاهش ندهد، اکنون بسیار دشوار است که به غیر از برخی تحولات ژئوپلتیکی، عوامل افزایشی دیگری برای طلا بیابیم.»

رشد فرصت‌های شغلی آمریکا در ماه اکتبر، کمتر از انتظار، کند شد در حالی‌ که استخدام نیروی کار در ۲ ماه گذشته بسیار قوی‌تر از برآوردهای پیشین بود.

فدرال رزرو برای سومین بار در سال جاری نرخ بهره را کاهش داد اما در عین حال این سیگنال را به بازار داد که کاهش بیشتری وجود نخواهد داشت مگر اینکه وضعیت اقتصادی بدتر شود.

کاهش نرخ بهره به طور کلی هزینه های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است کاهش می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، با انتشار آمار فرصت‌های شغلی آمریکا در ماه اکتبر و آماری که نشان داد فعالیت کارخانه‌های چین با بیشترین سرعت در ۲ سال گذشته رشد کرده است، بازارهای بورس نفس راحتی کشیدند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ تا ساعت ۱۷، ۱۱,۲۵۲ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۱۵۰ تومان و ۱۱۲۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار امروز ۱۲,۵۵۳ تومان اعلام شده که بانک مرکزی نیز قیمت یورو را ۴۶۸۹ تومان تعیین کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۴۵۰ تومان و ۱۲۵۵۰ تومان اعلام کرده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۷:۳۰، قیمت سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و ۹۸۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید سه میلیون و ۹۹۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به روز پنج‌شنبه افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۷ هزار و ۹۱۲ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۷۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومان و ۸۱۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند