قیمت سکه امامی در مرز ۴ میلیون تومان قرار گرفت / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۸/۱۹

قیمت سکه امامی در مرز ۴ میلیون تومان قرار گرفت / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۸/۱۹

قیمت طلا و سکه در بازار امروز تهران علی‌رغم ثبات قیمت جهانی طلا و نرخ ارز افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه امامی به رقم سه میلیون و ۹۹۵ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت جهانی طلا با توجه به تعطیلی بازارها امروز یکشنبه تغییری نداشت و در رقم ۱۴۵۹ دلار در هر اونس ثابت ماند. در این بین تحلیلگران بین‌المللی پیش‌بینی‌های متفاوتی از آینده فلز گرانبها در این هفته دارند.

براساس این گزارش، تحلیلگران بین المللی بر این باورند که سیاست های انبساطی پولی فدرال رزرو آمریکا عامل مهمی برای ادامه درخشش طلا در بلندمدت خواهد بود.

گرچه تحلیلگران بازار وجود فشار زیاد در بازار طلا را انکار نمی کنند ولی معتقدند که درخشش طلا در بازارهای جهانی در بلندمدت ادامه خواهد یافت و عامل اصلی آن اتخاذ سیاست های انبساطی پولی از سوی فدرال رزرو آمریکا و سایر بانکهای مرکزی بزرگ جهان خواهد بود.

در حالی که برخی تحلیل ها نشان می دهد که احتمال افت قیمت طلا تا ۱۴۲۵ دلار در هر اونس وجود دارد ولی روند بلندمدت قیمت همچنان صعودی است.

فدرال رزرو آمریکا در سال ۲۰۱۹ میلادی ۳ بار نرخ بهره را کاهش داده و پیش بینی می شود سیاست های انبساطی پولی همچنان ادامه خواهد داشت.

به اعتقاد برخی استراتژیست های اقتصادی، مهمترین پیام اظهارات اخیر جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا درباره سیاست های پولی و نرخ بهره این است که قیمت طلا در بلندمدت کاملا صعودی خواهد بود.

اظهارات پاول نشان می‌دهد که فدرال رزرو آمریکا در شرایط فعلی هیچ برنامه ای برای افزایش نرخ بهره ندارد و این به نفع قیمت طلا خواهد بود.

سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا تا جولای ۲۰۲۰ میلادی بار دیگر نرخ بهره را کاهش خواهد داد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ تا ساعت ۱۷، ۱۱,۳۵۲ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۲۵۰ تومان و ۱۱۳۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار امروز ۱۲,۶۳۹ تومان اعلام شده که بانک مرکزی نیز قیمت یورو را ۴۶۲۸ تومان تعیین کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۵۵۰ تومان و ۱۲۶۵۰ تومان اعلام کرده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و ۹۷۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید سه میلیون و ۹۹۵ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۷ هزار و ۲۱۹ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۹۰ هزار تومان و ۸۴۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند