قیمت سکه امامی به ۴۰۹۴۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۸/۲۹

قیمت سکه امامی به ۴۰۹۴۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۸/۲۹

قیمت طلا و سکه در بازار امروز تحت تاثیر افزایش نسبی بهای جهانی طلا و ثبات قیمت ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید به چهار میلیون و ۹۴ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز چهارشنبه پس از تهدید ترامپ برای افزایش تعرفه‌ها روی واردات چین در صورت عدم توافق با پکن، افزایش پیدا کرد و به ۱۴۷۱ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، سنای آمریکا دومین قانون را برای ممنوعیت صادرات برخی تسلیحات به نیروهای پلیس هنگ کنگ تصویب کرد. چین این اقدام را محکوم و اعلام کرد واشنگتن باید مداخله را متوقف کند.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد اگر با پکن به توافق تجاری نرسد، تعرفه‌های وارداتی روی کالاهای چینی را بالاتر خواهد برد.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارشد ارزی در دیلی فارکس در این باره گفت: نگرانیهایی وجود دارد که تصویب لایحه قانونی اخیر در آمریکا که در حمایت از معترضان هنگ کنگ انجام شده است، ممکن است روند پیشرفت مذاکرات برای توافق تجاری آمریکا و چین را منحرف کند.

با این حال رشد قیمت طلا محدود بود زیرا سرمایه گذاران در آستانه انتشار جزییات آخرین نشست سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا، هنوز آماده نبودند در بازار طلا سرمایه گذاری جدیدی انجام دهند.

بر اساس گزارش رویترز، گزارش آخرین نشست سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه منتشر می‌شود. بانک مرکزی آمریکا امسال سه دور نرخ‌های بهره را به منظور حمایت از رشد اقتصادی کاهش داده است اما پس از نشست اکتبر، سیاستگذاران آمریکایی اعلام کردند تا زمانی که نشانه جدی از وخامت اوضاع اقتصادی مشاهده نکنند، نرخ‌های بهره را پایین‌تر نخواهند برد.

طلا به شدت به نرخ‌های بهره حساس است و نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه نگهداری این فلز که بازدهی ندارد را کمتر کرده و جذابیت سرمایه‌گذاری در آن را بیشتر می‌کند.

بازارهای آسیایی تحت تاثیر پیامدهای متضادی که در عرصه تجارت وجود داشت، برخلاف روند صعودی اخیر بازارهای سهام جهانی، به سطح پایین‌تری نزول کردند.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است به محدود ۱۴۸۰ تا ۱۴۸۵ دلار صعود کند.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ تا ساعت ۱۷، ۱۱,۸۹۱ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۸۰۰ تومان و ۱۱۹۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار امروز ۱۳,۰۵۴ تومان اعلام شده که بانک مرکزی نیز قیمت یورو را ۴۶۵۵ تومان تعیین کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۰۰۰ تومان و ۱۳۱۰۰ تومان اعلام کرده است.

طبق نرخ‌های اعلامی شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تا ساعت ۱۷، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۸۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۹۴ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۲۱ هزار و ۷۶۳ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۱۶۴ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۳۸۱ هزار تومان و ۸۴۶ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند