جدیدترین قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۱/۶

جدیدترین قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۱/۶

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی و رشد نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و ۷۳۶ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر کاهش ارزش دلار و امیدواری سرمایه‌گذاران به تصویب بسته محرک مالی جدید در آمریکا اندکی افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸۵۴ دلار و ۹۵ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۸۵۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

دولت جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا در تماسی که روز یکشنبه داشت تلاش کرد نگرانی‌های جمهوری‌خواهان درباره گران بودن بیش از حد بسته کمک کرونایی ۱.۹ تریلیون دلاری را رفع کند.

لاچلان شاو، مدیر تحقیقات کالا در بانک ملی استرالیا در این باره اظهار کرد: ما شاهد علامت سوال بزرگتری درباره تصویب بسته کمک کرونایی بایدن هستیم. جمهوری‌خواهان با بخشهایی از این بسته شروع به مخالفت کرده‌اند. بنابراین سوالاتی درباره سرعت و زمان تصویب این بسته ایجاد می‌شود. مشکلاتی که باعث تاخیر در واکسیناسیون کووید۱۹ در آمریکا شده هم وضعیت را بغرنج‌تر کرده است.

دلار در معاملات روز دوشنبه در برابر رقیبانش ۰.۱ درصد کاهش یافت و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزان‌تر کرد.

طلا که پناهگاه مطمئن دارایی در برابر تورم شمرده می‌شود احتمالا از اقدامات محرک مالی که برای پشتیبانی از احیای اقتصادی اجرا می‌شود، سود می برد.

همچنین عامل دیگری که از قیمت طلا پشتیبانی کرد، افزایش آمار جهانی مبتلایان به کووید۱۹ به بیش از ۹۸ میلیون نفر بود.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران اکنون منتظر نشست سیاست پولی دو روزه بانک مرکزی آمریکا هستند. به گفته نیکلاس فراپل، مدیرکل جهانی شرکت ای‌بی‌سی بولیون، بانک مرکزی آمریکا احتمالا به روند فعلی ادامه داده و منتظر آمار بیشتری می‌شود و با توجه به پیامدهای کوتاه مدت مقابله با کووید۱۹ در آمریکا، فرض را برشکنندگی اقتصاد می‌گیرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، به ۲۵ دلار و ۵۸ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۱۰۹۹ دلار و ۶۱ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۲۳۵۴ دلار و ۴۷ سنت رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌دوشنبه ۶ بهمن ساعت ۱۹، با ۵۳۴ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۲،۹۶۸ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۲ هزار و ۹۷۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۱ هزار و ۴۸۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز دوشنبه ۶ بهمن ساعت ۱۹، با ۶۵۲ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۲۷،۹۴۸ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۷ هزار و ۹۵۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۶ هزار و ۴۶۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و ۵۰۱ تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ده میلیون و ۷۳۶ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۶۵ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۵ میلیون و ۸۲۵ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند